Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké rozlišení, programy buď rozmazané, nebo malé

Mám notebook Lenovo ideapad 310, Windows 10 Home. Některé programy jsou rozmazané, když používám výchozí měřítko 125%. Tenhle problém se dá vyřešit tak, že zmenším měřítko na 100%, nastavím vlastní měřítko nebo u těch rozmazaných programů jdu do Vlastnosti → Kompatibilita a zaškrtnu, že nechci přizpůsobení rozlišení. Tahle řešení ale způsobí to, že se ty programy jeví příliš malé. Je nějaký způsob, jak mít programy normálně velké a zároveň ostré?

tohle mě taky štve na zmetku windows 10, pak je mi na houby ,že mám 230dpi monitor. Na windows 8 to šlo nastavit přes ne uplně jednoduše, že muselo být nějaký checkbox použít pro všechny monitory stejné zvětšení a pak to šlo, ale na win 10 ani za prd, ani rady na změnu hodnot v regisrech nejdou.
jsou rozmazané i systémové dialogy?