Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení mobilu vyvolá modrou smrt

Zdar.

Windows 7 Pro, necisteny a nezavirovany

Pripojim pres USB2.0 kabel telefon SGS5 (ma i USB3.0 ale nemam kabel) do USB3.0 portu pocitace a prask modra obrazovka smrti - ataport.sys. V prohlizeci udalosti jen dve klasicke hlasky: Předchozí vypnutí systému bylo neočekávané. Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul.

Dela to v obouch prednich USB3.0, v USB2.0 to neudelalo zatim nikdy.

Po restartu pocitace, mobil normalne pripojim a je klid, ale kdyz ho pripojim druhy den, tak zase modra obrazovka.

Zkousel jsem jinej kabel, ale nepomohlo.

Moznosti teda, ze je neco blbe na USB3.0 portu pocitace, ale flashky a externi disk tam pripojuju bezne a nikdy nic takoveho, vse OK. Pak teda zbyva ta moznost, ze je neco blbe v SGS5, ale zase proc jenom na USB3.0, nemam to ale momentalne kde vyzkouset na jinem PC s USB3.0.

Nesetkal se jiz nekdo s necim takovym a kde byl problem?

když budeš v tom vzpomínání, puč si někde v práci pci(e) usb řadič, jestli i ten se bude chovat úchylně.

dívám se na fotky - co to tam používá za parodii místo chladiče southbridge - neupekl se někdy?

ve vyhledávání "usb" v bulletinu vidím akorát vydanou aktualizaci ms16-033 a k němu ms16-034.
můžeš úplně dole zkouknout verze souborů.

a ještě bych nakouknul do ms autoruns -> drivers: jestli se nespouští nějaký neočekávaný asusí ovladač.