Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojím tyto dva přístroje na dálku 30 metrů ?

u tohoto bluetooth příjmače píšou 4.0 a vysílání až do 10 metrů
https://www.digitor.cz/cs/adaptr-knig-csbluekey200-adakng1000.htm

u těchto sluchátek píšou bluetooth 4.1 a vysílání až do 30 metrů
https://www.digitor.cz/cs/headset-genius-hs-935bt-bily-mikg30469.htm

půjde to spojit přes bluetooth když má jedno 4.0 a druhý 4.1 ?
a půjde to na těch 30 metrů nebo jen 10.

jejda mane. jednak se délky nesčítají, jednak přístroje musí přijímat i odesílat. Dosah vysílání je nesmyslný údaj - šíří se do nekonečna, žáleží, jakýá hustota výkonu je v dané vzdalenosti a zda to přijímač druhého zařízení dokáže přijmout a podle chybovosti přenosového kanálu zvolí vhodnou rychlost. Nezáleží i na signálu, ale i na šumu. Pro slabý signál zvolí nižší rychlost, při které se ještě domluví(asi rychleji se lidi domluví v klídku než v zašumněném baru.) Záleží i na vzájemné orientaci antén, které nemohou být izotropní.
bál bych si, že udávaný dosah je vycucavan z prstu a u noname značek hama/genius to bude kolísat na podle toho dílenské kvality zpracování.