Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet v celém domě

Dobrý den,

kvůli dostání internetu do pokoje poměrně daleko vzdáleného od jediného routeru v domě chci protáhnout internet kabelem po obvodě domu. Chci se zeptat, jak moc je signál a rychlost internetu ovlivněna délkou kabelu?

Druhý dotaz. Doslechl jsem se o jakémsi zařízení, který zvyšuje délku rozsahu WiFi. Mám WiFi router TP-LINK TL-WR841N (link níže), jaké zařízení k němu mám dokoupit, abych rozsah internetu zvětšil na celý dům?

Děkuji za vaše rady a omlouvám se za amatérský popis problému a dotazu.

WiFi router: tp-link-tl-wr841n-d185181.htm?kampan=adpla_vyrobci_Prislusenstvi-PC-doplnky_low_c_21504_1o4_TP630e&gclid=CjwKCAiA9MTQBRAREiwAzmytwx18wp65DE48QlewDzMUsCNMKCVDVjtyW8dQs-1Bqx1H1EzaLvt-jxoCG78QAvD_BwE

1. dĺžka max. 100m, dôležitá je ale kvalita kábla a jeho ukončenie...
2. to "jakési" zariadenie je wifi opakovač (repeater) - nedoporučujem = rýchlosť wifi sa spomalí na dvojnásobok normálnej

chci protáhnout internet kabelem po obvodě domu

dobrý nápad - ostaň pri tom... v mieste, kde chceš wifi, napichni na koniec kábla AP = Access point (wifi prístupový bod), prípadne tých AP dokúp viacej, aby si pokryl celý dom.

Odpoved na kabel si uz dostal (max 100m, inak ziaden negativny vplyv tam nie je). Zariadenie, ktore si sem dal je dalsi wifi router.
TP_lLink vseobecne odporucam uz len vtedy ak ti nevadi, ze to obcas cele zamrzne (raz za mesaic cca) a ze to musis potom cele restartovat. Alebo na to nepripojis dalsie zariadenie (az po restarte).
Za mna by som ich meni za RB941, ak chces este nieco medzi nimo napajat po kabli tam potom RB951/961...proste to iste len s gigovymi portmi.

len vtedy ak ti nevadi, ze to obcas cele zamrzne (raz za mesaic cca) a ze to musis potom cele restartovat. Alebo na to nepripojis dalsie zariadenie (az po restarte).

Ale prosim ta (a ten "cely restart" je vypnutie a zapnutie zariadenia s polminutovym pockanim - v tvojom podani to vyznie ako uloha pre NASA).

Situacia sa meni, ked ma AP sikovne schovane, takze ak chces ist k nemu musis si doniest rebrik a pod.
Kedysi som bol ochotny pretrpiet tieto muchy, dnes si uz svoj cas cenim a aj doma, ked som vymenil oba TP-Linky (2x741) za RB941 uz som nepocul od ziadneho clena domacnosti, ze mu nieco nejde.
Naprik 741 v rezime klient zamrzala asi 3-4x do mesiaca a to sa z izby len ozyvalo..."Tatiiiii....preco mi nejde zase interner?".
Nevidim dovod pri porovnatelnej cene 741 a 941 ist do poruchovaho cinskeho riesenia.

Situacia sa meni, ked ma AP sikovne schovane

To je pravda.

pri porovnatelnej cene 741 a 941 ist do poruchovaho cinskeho riesenia.

Ze tebe jedno zariadenie v nejakom rezime mrzlo este neznamena ze je cela znacka na odpis (kvalitou bude na tom ten Mikrotik asi lepsie a moznostami nastavenia urcite, to sa nehadam). Jeho router mozno bezchybne funguje tak ako stovkam dalsich ludi, tak naco by ho mal menit?

Ze tebe jedno zariadenie v nejakom rezime mrzlo este neznamena ze je cela znacka na odpis

...suhlasim, ale...isty cas som vsade daval TP-Linky...dokonca to cele trvalo par rokov a obcas som daval aj ich top modely. Netrufam si to odhadnut presne, ale cez 300 ich mojimi rukami preslo. Navyse som mal aj spatnu vazbu, pretoze som k tym ludom chodil aj dalej.
Mozem povedat, ze 2-3 roky dozadu (ked som TP-Link definitvne opustil) to bola jedna z alternativ a mozno vzhladom na vtedajsiu konkurenciu slusna, ale po zlacneni RB stratila vyznam.
Navyse ich top modely boli pre mna osobne teda vzdy sklamanim (myslim TP-Link).

ale cez 300 ich mojimi rukami preslo. Navyse som mal aj spatnu vazbu, pretoze som k tym ludom chodil aj dalej.

To iste by som mohol napisat ja a nikto sa nestazoval, menili sa iba stare cca 5 rocne vyzite kusy ktore aj tak nezvladali dnesnu max. rychlost. Preto mi je blbe ho len tak odpisovat ako nefunkcny smejd, neviem mozno isiel posledny rok kvalitou dole, teraz uz siete nerobim.
Musim si jeden RB kupit na test pre seba, doma zatial vzdy pouzivam 5€ dotovane shity od poskytovatela (preblemy tiez nemam, 1/4 rocne spravit restart ma nezabije).

Ono velmi zalezi na tom, co sa na tom AP deje. Napriklad v skolach TP-Linky pokial mali k nim pristup len ucitelia ako tak sli. Ale potom co ich zacali pouzivat ziaci mrzli kazdy den. Museli prec.
V domacich podmienkach, ked som sa pytal ludi tak v priemere mi ten restart vysiel tak raz za mesiac. To iste u mna doma, ale akonahle zacal chodit na net aj synator viac tak uz sme resrtovali raz do tyzdna.
Neviem a nemam chut skumat od coho zavisi perioda ich restartov, radsej mam riesenia, ktore robia to co maju;o).