Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrání starých videokazet do PC

Zdravím,

rád bych připojil staré video k počítači a přehrál filmy z videokazet na HDD.
Jediný rozumný výstup z videa je 21-pinový Scart, v počítači mám TV kartu s audio vstupem 3,5 stereo jack a dva možné video vstupy: buď S-video (S-VHS), nebo 1x Cinch.

Kabelů, které mají Scart na jedné straně a na druhé S-video + 3,5 audio jack, se prodává hodně, například tady:
http://www.hama-shop.cz/detail/dvd-scart-cinch-3-5m m-jack-vidlice-delka-3m.
Jenže někde tvrdí, že to fungovat bude, někde zase, že to fungovat nemůže, případně že by bylo nutné rozebrat ten Scart konektor a nějak přeházet jednotlivé piny... Jde o to, že ten kabel je původně určen k přenosu signálu třeba z počítače nebo videokamery (S-Video + jack) do TV (Scart), kdežto já potřebuju směr signálu otočit (od Scartu do S-Videa).

Máte někdo odzkoušený nějaký postup, který by fungoval, nějaké zkušenosti?
Díky moc,
Who

Nahravat v inom rozliseni? Pouzit nejaky filter na analogovy vstup? lepsi VHS prehravac? Pozri najprv nastavenia rekordera, nesnaz sa to nahravat ako HDTV :)

P.S. uisti sa ze moare nevznika az pri prehravani (spojenie rekorder->TV), napal si to na DVD a prehraj v PC.
P.S.2. inac moare moze vznikat len pri pouziti ditheringu a v prcese nahravania sa ziaden dithering nepouziva (nahrava sa v max.farbach (24bit)), skus ten efekt lepsie popisat ze ako to vyzera.