Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový telefon s Androidem

Chci koupit na Vánoce novej telefon (ne pro mě) a vzhledem k tomu, že já Android nikdy nepoužíval, tak se chci zeptat tady.

Ta osoba teď používá Lumia 830, ale nějak blbne a tak je čas na změnu.

Cena do 6000Kč
OS Android
Foťák na stejné nebo lepší úrovni jak Lumia 830
Displej 5 a více palců

Bylo mi navrhnuto Huawei P10 Lite, ale chci se zeptat i zde, zda-li vás nenapadají lepší telefony za tu cenu.

Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB a Xiaomi Redmi Note 4X 4GB/64GB se mi taky zdají jako zajímavé volby, ale prý to má slabší foťák a vzhledem k tomu, že to má MIUI, tak si nejsem jistý, jak je to s aktualizacema...na nějakých YT videích jsem viděl, že když to chce člověk aktualizovat na novou verzi, tak to musí dělat "ručně" a navíc se mu tam ztratili veškeré appky atd...

To jestli ten telefon koupím za 4k a nebo 6k je mi už jedno...

1 telefon budu kupovat svému dědovi asi vezmu to XIAOMI (teď má Doogee T6 = jakejkoliv telefon bude upgrade, teda až na tu baterku) a 1 své matce, té pořád nevím co...Nechcio jí kupovat tel s horším foťákem než má ta Lumia 830.

A u toho Xiaomi byla teda aktualizace na MIUI9 výjimka? Myslím s tím ztracením aplikací atd? a nebo....Smazali se jen aplikace a nebo všechny data z telefonu? Setká se tam člověk i s nepřeloženými položkami v menu?

Nie, nebola výjimka, nechodili žiadne aktualizácie, čakalo sa MIUI 9...Po aktualizácii na MIUI 9 sa nič nestratilo, akurát sa zvýšila rýchlosť a odozva mobilu, tuším, že aj baterka vydrží o čosi dlhšie...
Keďže mám global verziu s týždennými aktualizáciami, nie všetko je preložené, nič Ti však nebráni nahrať si vlastnú CZ ROM, ktorú robia ľudia na https://www.miuios.cz/

Doporučuji se nejdříve podívat na MIUIOS.CZ, Xiaomi je telefon pro hračičky, kteří chtějí hodně muziky za málo peněz a jsou ochotní tomu obětovat čas. ROM jsou dlouhodobě nedoladěné, kromě GLOBAL a CZ/SK ROM jsou u obou STABLE a DEVELOPER ROM, hromadu věcí lze vylepšit, ale také bricknout telefon, při každém 2. problému se doporučuje vyresetování a vymazání mobilu, takže nic pro lidi, co nechtějí a nemají čas si telefonem hrát a co telefon spíše nezálohuji.

Sám mám Redmi 2E, když jsem s ním začínal, tak mi normálně chodili OTA aktualizace každý týden, pak je zrušili a muselo se aktualizovat ručně, pak se párkrát sekl a dost složitě jsem jej zálohoval a oživoval, až nakonec umřel úplně a musel jsem jej reklamovat. Podle ohlasů ostatních uživatelů to byl u Redmi 2E častý HW problém, který neměl řešení. Mě naštěstí telefon vyměnili za nový kus, který jsem pak již aktualizoval jenom sporadicky a pak do něj nahrál STABLE CZ/SK a víc na něj nesahám, přesto začíná občas různě blbnout.

Jinak me osobne se spatne vybiraji telefony, vsechno je to nastejny brdo a vzheldove je to vsechno "Ipsung".
Ale nejlepsi telefon co delal fotky byla mene popularni WP Lumia 950XL, skoda ze se na WP vybodli, ja jsem zrovna na patril mezi ty, co WP10 (WP 8.1 byly hnusny) uprednostnovali jak Android.

Samsung A3@2017 jsem měl týden.. Výdrž baterie se zapnutým "Always ON Display" a běžným používáním, internet, soc.sítě.. je lehce přes jeden den.. To mi nepřijde moc, na to, že to má onen SuperAMOLED display, který by měl ušetřit baterie habaděj.. Jinak je to ale hezký mobil, .. fotoaparát měl ale problém s ostřením, .. resp pořád přeostřoval, i když nemusel.. těžko se pak fotilo.

Nevim, jak to ma A3 mam A5@2017 vypla synchronizace, po "UPdate" na [Android 7.0], lehce pres 2 dny, od nedele co lehnu, s nim do stredy vydrzim (internet, radio, volani, mail, sms, mensi rani WC hrani her).
PS : S Amoled jsem byl i spokojen po prestupu z WP 640XL na 950XL, vylozene "onemu" displeji nemam co vytknout...