Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič na matičnú dosku

Ahoj píšem ohľadom jednej veci čo má zaujíma chcem som si vymeniť chladič na mojej základnej doske lebo ten starý je veľký a neefektívne ale neviem ci bude na moju zakladnu dosku pasovat preto vás chcem poprosiť o radu ci bude pasovať alebo nie

Základná doska:Dell Inc. 0GM819 (CPU)
Chladic:Silentiumpc fera 3 he1224

Za každú radu bude vďačný :-)

Chceš chladič na základní desku, nebo na procesor? Něco se ti přehřívá? Jaký jsou teploty?
Obávám se, že standardní chladič na nestandardní desku (Dell) asi nedáš. Budeš muset manuálně přeměřit rozteče děr na desce.
Jo to je Optiplex a socket procesoru je tam o 45° pootočen. Zapomeň, že bys tam něco takovýho, jako je Fera 3, narval.

Samozrejme ze chcem chladic na procesor a teploty mam okolo 60 C v normálnom režime čiže tipujem ze sa prehrieva. Co sa týka chladiča tak som videl ze v balení naco sa ten chladic pripevniť tak je tak uchytenie pre AMD a tie diery rozmerovo vyzerali že budú pasovat na môju dosku a ešte k tomu pootocenenu procesoru tak som si tiež myslel ze nemusí byť presne na celej ploche položený že stačí keď ten chladic bude normálne a procesor pootoceny tiež normálne

A co si od toho slubujes, to je tvoje "herne PC"? Napisal si iba dosku, aky je zbytok zostavy?

a ešte k tomu pootocenenu procesoru tak som si tiež myslel ze nemusí byť presne na celej ploche položený že stačí keď ten chladic bude normálne

Naopak, bolo by fajn, keby sa dotykali po celej ploche.