Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení sítě modem O2 a RB951

V domě je internet O2 - modem Comtrend ke kterému je připojen Asus WiFi router RT-N12. DHCP server je zapnutý na modemu. Místo Asusu chci dát RB951G-2HnD. OS jsem aktualizoval na verzi 6.40.5. Po přečtení https://pc.poradna.net/articles/1078011-mikrotik-jako-soho-router-1-zakladni-konfigurace nastavuji Quick setup, dál moje ambice nesahají: SSID, frekvence, country, heslo je jasné, kódování WPA, WPA2, AES. Dělám správně když místo implicitního "Home AP" nastavuji "Wisp AP" -> Mode = Bridge -> Bridge - address Acquisition = automatic?

"home ap" u mikrotiků znamená režim router, to je správně.
"wisp ap" by přijímal internet přes wifi, ale ty ho máš kabelem z comtrendu, wifi naopak chceš vysílat.

kódování WPA, WPA2, AES

doporučuju zatrhnout pouze wpa2 kvůli nerozhodnosti mobilů, ať nezkouší neustále vybírat.

Díky že se mi oba snažíte pomoci. V Quick setup prostě volbu na zapnutí jen WPA2 jak radí lednibrtnik nenacházím. Také věta "WISP AP : Podobně jako v režimu HomeAP, ale poskytuje pokročilejší možnosti a používá standardní terminologii, jako je SSID a WPA" nesvědčí že je ten režim takový jak lednibrtnik popisuje, nebo tomu rozumím ještě méně než jsem si myslel. Články "Mikrotik jako SOHO router" jsou pro mne povinná četba, ale přes názornost a obrázky se na to musím dost soustředit.

Do buducnosti odporucam ten modem prepnut do modu bridge a vytvorit na RB vytacane spojenie...zadas len rozhranie, meno a heslo a v polozke firewall toto znatujes.
Vyhoda ej vacsia stabilita modemu potom a to, ze pripadnu verejnu IP adresu prenasas na RB, co je bezpecnejsie a aj pohodlnejsie z pohladu forwardovania portov a pod.

Díky za tip, pro mne je to ale zatím vyšší dívčí, zatím si jen dovedu představit že modem nebude DHCP server, přepnu na bridge (snad i pak pojede Oě TV), naopak RB bude router s DHCP serverem, a pak už budu muset nastudovat NAT, vytáčené spojení s heslem atd. Ale skutečně děkuji všem za konzultaci, mám od čeho se odpíchnout.