Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co nejlevnější tiskárna

Ahoj, potřeboval bych rady ohledně tiskáren - pořizuji prvně, nevyznám se v nich.

Požadavky:
papír A4
černobílá stačí
multifunkční nemusí být (stačí tisk)
USB (wifi výhodou)
co nejlevnější tisk (zásobníky, náplně, tonery).

Našel jsem Epson M100/105/200 (3000 Kč), inkoustová, kde originální náplň zakoupím za 350 Kč.
Budu tisknout tak do 100 stránek za měsíc (vím, že je to málo, ale tiskárnu už plánuju koupit 10 let a pokaždé, když něco potřebuji, musím chodit přes celou vesnici a doufat, že fotolab nebude zavřený).

Takže se chci zeptat, vyplatí se koupit inkoustová při takto malém vytížení? Nebude inkoust rychle vysychat? Není lepší koupit laserovou, kdy ale za náhradní toner (XEROX, HP) dám 1400 Kč - vydržel by o hodně déle?

Děkuji za každou radu.

Zaujatost sem nepatří. Mám stále HP F380 ink. Jako tiskárnu jsem ji proklel už před lety,furt bylo zaschlé,navíc ink kolem 600.- vždy sotva na dva měsíce. Takže slouží jen jako scanner (dobrý). Na tisk jsem v r. 2015 koupil z firmy HP LJ 1200 series. A teď teoretiku nečti,páč tě klepne. Tisknu asi jako tazatel stále na původní toner. Mám ještě k ní tři jako bonus od firmy. (nový je za cena: 390,00 Kč ). Inkoust a pocákané prsty,špinavé papíry a jiný bordel prostě ne e.

ve skříni mám ještě HP LJ4 (stará je 20 let), s tím tvým sráčem se to srovnat nedá - to je tiskárna z dob, kdy HP byla tisková špička. Přesto s ní netisknu, byť neoriginální Xerox toner na 5000 stran stojí nějakých 600Kč.

Na tvém místě bych s těmi "teoretiky" šetřil, protože pokud nevíš jak fungují moderní tankové Epsony, tak bys nic o špinavých prstech nepsal. Kromě toho, že jen kupuju krabice s papírem a semtam pohodlně doleju inkoust z k tomu určených flašek, je ta tiskárna zlatá. Ještě jsem ji za těch X tisíc stránek neměl ani otevřenou, žádný zaseklý papír, prostě nic.

Já měl laserové období před cca 3-4 roky, jenže nyní jsou k dispozici moderní a provozně levné inkousty, které prostě fungují. Chápu, že jsi poznamenán šity od HP, ale to tě neomlouvá.

V práci mám Epson L550 a tu radši ani nevypínám, protože když jsem to udělal naposledy před dovolenou, tak jsem ji rozepisoval ještě další měsíc. Takhle si občas, když se ji zachce se pročistit zaharaší. Jestli nějaký inkoust ubyde opravdu neřešim, při ceně originální 70 ml lahvičky 150 korun (mimochodem první náplně vydržely přes dva roky). Spíš se bojim, co se stane, až prohlásí savý materiál za nasycený (inkoustovky, co jsem rozebíral to měly řešené tak, že to potom mělo téct na stůl, tady podle návodu vypadá, že tam je nějaké čidlo, které donutí donést tiskárnu do servisu/kontejneru).
Ale problém je, že ta tiskárna je dost drahá (tohle je zrovna multifunkce i s faxem, ale i bez toho (jenom (černobílá) tiskárna) stojí balík), takže se spíš vyplatí při častějším tisku.
Druhou možností je koupit něco levného, já takhle měl doma cannon pixmu a z nějakého důvodu jsem dva roky netisknul, a tiskárna po té době normálně naběhla a jen na prvním řádku byly vynechané trysky, pak ještě několik měsíců toskla, než si uvědomila, že je po záruce a spořádaně odešla na chybu b200. Jsem byl docela i rád, protože mi odpadlo dilema, jestli náplně za 1800 nebo komplet tiskárnu za 1600; no tímto to bylo vyřešené a pořídil jsem si taky epsona s tankama (tušim L800). U těch epsonů, jak doma tak v práci probíhá to zasychání zvláštním způsobem. Třeba půl roku je pokoj bez ohledu na četnost tisku, pak se něco pokazí a tiskárnu ne a ne rozepsat. Takhle vydrží zlobit třeba měsíc a pak je zase nějakou dobu pokoj. V práci to řešim tak, že nechávám tiskárnu v pohotovosti (bere údajně 0.5W což je třeba oproti 15W logu na fasádě maličkost), doma se tiskárna po nějaké době úplně vypne, takže tam musim jen doufat.

Výměna padu: https://www.youtube.com/watch?v=17cEXvzYsI0

resetátor: https://printerkeys.com/epson-reset-keys-html (klíč stojí 8 USD)

Vyměnit pad za nový nebude IMHO moc velký problém, tipuju, že tam bude nějaká "savá houba"

Nebo tady máš komplet řešení včetně "vývodu" a resetu v jednom balíku za 30 doláčů: https://www.ebay.com/itm/Waste-Ink-Kit-fits-Epson-L550-L555-L565-printers-inc-key-tools-tank-/332417417829