Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s výběrem TV

Zdravím lidi,

vybírám TV. Mám už vybrané dva modely, ze kterých chci jednu pořídit, ale raději bych znal názor někoho, kdo s nimi třeba pracuje. Rozhodně nechci typy na jiné modely, spíš bych rád věděl názor, kterou z nich vzít.

Sony Bravia KD-65XE8596
Sony Bravia KD-65XD7505

Cenově se tyto TV liší asi o 5000,- (XD je levnější) a také se liší v tom, že levnější XD má Direct LED, zatímco dražší disponuje sice Edge LED ale má Triluminos. Je u TV s takovouhle cenou ten Edge kvalitnější než Edge u levnějších modelů, obzvlášť když navíc má ten Triluminos?

Psal jsem, že bych rád znal nějaký odbornější názor, která z těch dvou by stála za koupení, protože se liší v podsvícení. Každý má v preferenci svoje značky, nějaký "hate" fakt nepotřebuju, takže si nějakou "diagnozu" nechte pro sebe. Já se Sony za celých 26 let problém nemám.

Androiďáci to samé tvrdí i o Applu....a i tak je iPhone se slabším HW a vyšší cenou stále kvalitnější a stabilnější. By mě zajímalo podle čeho soudíte, že nedělá kvalitní výrobky. Za celé roky se nám doma prostřídalo hromada TV a zatímco se Samsungy, LG apod. byly problémy, Sonky nám vždy vydržely bez problému.

Panáčku, já mám zkušenosti s několika platformami a rozhodně můžu tvrdit, že Apple NENÍ nějak světoborně lepší, je jen JINÝ a s JINÝMI PROBLÉMY (osobně mě ten jejich fašosystém odpuzuje, ale to je jiná věc, tady je řeč o kvalitě).

Stejně tak TV za 10 tisíc asi nebude s kvalitou výroby na tom dobře jako TV za 40, ale ta TV za 40 zase nevydrží 4x tak dlouho jako ta za 10.

Co se týká čumítek, osobně je neřeším, dnes vyrábí LCD-LED displeje jen pár fabrik a z TV se stal spotřebák, kde se kdekdo snaží mít něco "extra", příčemž rozdíly jsou leckdy stěží viditelné.

P.S.: doma máme 2x LG z nejlevnějšího spektra a obě slouží přes 6 let naprosto bezchybně. Vyhodíme je až s příchodem DVB-T2

Doma v současnosti mám 2 Bravie pořízené 2009, obě šlapou dosud. Oproti tomu 2 roky stará LG, kterou jsme podle specifikace koupili matce za 20tis, tak vypadala dobře, ale v reálu hnus. Ten webOS 2.5 sice semtam nabízí pár dobrých aplikací, ale rychlost odezvy je šílená.

Takže myslíte, že by ten Edge LED s Triluminos mohl smazat ten rozdíl od Direct LED? Mě tohle právě tvrdili i v Sony, ale znáte to...oni řeknou kde co, jen aby to prodali. Tak jsem raději chtěl znát názor někoho, kdo na to kouká technicky.