Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s výběrem TV

Zdravím lidi,

vybírám TV. Mám už vybrané dva modely, ze kterých chci jednu pořídit, ale raději bych znal názor někoho, kdo s nimi třeba pracuje. Rozhodně nechci typy na jiné modely, spíš bych rád věděl názor, kterou z nich vzít.

Sony Bravia KD-65XE8596
Sony Bravia KD-65XD7505

Cenově se tyto TV liší asi o 5000,- (XD je levnější) a také se liší v tom, že levnější XD má Direct LED, zatímco dražší disponuje sice Edge LED ale má Triluminos. Je u TV s takovouhle cenou ten Edge kvalitnější než Edge u levnějších modelů, obzvlášť když navíc má ten Triluminos?

Psal jsem, že bych rád znal nějaký odbornější názor, která z těch dvou by stála za koupení, protože se liší v podsvícení. Každý má v preferenci svoje značky, nějaký "hate" fakt nepotřebuju, takže si nějakou "diagnozu" nechte pro sebe. Já se Sony za celých 26 let problém nemám.

Takže myslíte, že by ten Edge LED s Triluminos mohl smazat ten rozdíl od Direct LED? Mě tohle právě tvrdili i v Sony, ale znáte to...oni řeknou kde co, jen aby to prodali. Tak jsem raději chtěl znát názor někoho, kdo na to kouká technicky.