Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaktože se macbook probudil z hibernace po uspání? Nějaký bug s baterií? Nenabíjel

Ahoj, poradíte mi někdo (kdo se fundovaně vyzná ve vnitřnostech OS X) s chování Macbooku pro a proč se systém hibernoval? Můj problém je, že když jsem dnes po dni a půl otevřel macbook 2014 Pro, který jsem předtím dal do standby(do RAM, na disk mám zakázano standby=0, hibernatemode=0, nikdy se nestalo, že by hibernoval nebo se probudil z hibernace), nyní nereagoval na probuzení klávesou nebo zmáčknutí touchpadu. Reagoval na tlačítko vypnutí, kdy se objevilo logo apple a progressbar, což usuzuji, že je eveidentně probuzení z hibernace (ano, opravdu jsem to viděl poprvé), kdy stav OS byl tam, jako předtím (tedy korektní hibernace)- Zaplaťpánbůh.

Zjišťoval jsem si něco přes PMSET -g log, který vypisuje události týkající se přechodů mezi běhu a vypnutí atd.:
Příkazem pmset -g log | egrep -v -- "0100 Assertions" jsem si odfiltroval jen z logu záznamy Assertions (a ještě Kernel Client acks),
Jak je vidět, normálně ho uspávám, když se ukazuje po násleujícím probuzení v logu " Wake from Normal Sleep", ale naposled je tam "Wake from hibernate"
Otázky k logu:
co je maintenance sleep? (entering Sleep state due to ...) Jsou to ty minutové přechody do spánku z Darkwake?
CO je 0100 BatteryHealth"typ eventu? Nikdy předtím jsem ho neviděl CO znamenají jednotlivé údaje? Informace o systému mi hlásí Stav baterie Normální, 350 cyklů a baterka má 90% původní kapacity.
-Nejspíš jsem našel Příčinu, proč do háje se notebook probouzí jen tak (DarkWake), aby na to za minutu poté zase usnul. Patrně kvůli tomu, že jsem do něja zapojil nabíječku. Proč se kvůli vůbec tomu probouzí (Dark wake) Nabíječku jsem zapojil cíleně, chtěl jsem ho dobít. Ale pamatuju si, že napoprvé se nezobrazila LEDka na nabíječce vůbec, tak jsem napájecí konektor vypojil a zase zapojil a viděl, že LEDka zezelenala a pak zoranžověla (což je normální děj po zapojení adaptéru). Tedy myslel jsem, že se nabije. Hraje to nějakrou roli? Občas se to stává.
-Proč do háje poslední DarkWake (23:59:13 +0100 DarkWake) nebylo zakončeno Opět usnutím . (Tedy běžel 8 hodin od půlnoci do "07:58:32 +0100 BatteryHealth ") a vybíjel se proudem =~ 8440mAh*90%*24% / 7.5h= 250mA (standardní odběr zapnutého macbooku s vypnutým podsvícením i obrazem)
Záznam:

Time stamp                Domain              	Message                                                                    	Duration  	Delay
21 22:35:23 +0100 Wake                	Wake from Normal Sleep [CDNVA] due to EC.LidOpen/Lid Open: Using BATT (Charge:39%) 4282 secs
21 22:35:23 +0100 HibernateStats      	hibmode=0 standbydelay=10800
21 23:46:30 +0100 Notification        	Display is turned off
21 23:46:45 +0100 Sleep               	Entering Sleep state due to 'Software Sleep pid=95': Using Batt (Charge:23%) 216 secs
21 23:50:21 +0100 DarkWake            	DarkWake from Normal Sleep [CDN] due to EC.LidClose/Maintenance: Using BATT (Charge:24%) 45 secs
21 23:51:06 +0100 Sleep               	Entering Sleep state due to 'Maintenance Sleep': Using Batt (Charge:24%) 487 secs
21 23:59:13 +0100 DarkWake            	DarkWake from Normal Sleep [CDN] due to EC.ACAttach/Maintenance: Using AC (Charge:24%) 34591 secs
22 07:58:32 +0100 BatteryHealth       	Warning level: 3 time: 99 cap: 429
22 09:35:44 +0100 Sleep               	Entering Sleep state due to 'Low Power Sleep': Using Batt (Charge:0%) 131258 secs
23 22:02:57 +0100 Notification        	Display is turned on
23 22:03:22 +0100 Wake                	Wake from Hibernate [CDNVA] due to EC.PowerButton/User: Using BATT (Charge:80%)
23 22:03:22 +0100 HibernateStats      	hibmode=0 standbydelay=10800
23 22:03:22 +0100

pri zapnutej nabíjačke sa práve kontroluje v určitých intervaloch stav batérie a stav nabíjania,nabíjačka a počítač komunikujú pomocou kontrolných obvodov a vtedy sa na chvílu všetko preberie k životu a začne alebo nezačne nabíjanie ak je to potrebné,ak by sa baterka vybila,suspend to RAM alebo suspend to disk by stratilo všetky údaje,preto prebieha komunikácia nabíjačka-počítač- health & power level batéria.....power level medzi 0%-24% je už dosť kritická na to,aby sa nespustilo nabíjanie....

0%-24% je už dosť kritická na to,aby sa nespustilo nabíjanie....

Snad myslíš aby sa spustilo Tím spíš jsem chtěl aby se začal nabíjet!

A to kvůli tomu musí se rozbíhat počítač? Nebo to je zas nějaká specialita apple? Normální PC se také přeci umí nabíjet bez běhu PC (Nechce se mi zrovna na macbooku promazat SSD za účelem otestování).
Něco jsem zaslech o funkci PowerNap, že jde o nějakou obdobu kontroly mailů/synchronizace (tak si to myslím , odlišné od aktivní standby na na Windows 8+ platformě). Tohle bych nejradši zakázal, jednak to nepoužívám a za druhé mi vadí to probouzení samo o sobě, protože se to jako nyní může podělat (po Dark wake se nějak neuspí a totálně se vybije baterka)

Moje teorie:
Tudíž jsem pochopil že spouštěč problému byla ta "featura " probouzení Dark wake při zapojení kdesčeho ,kdy se to podělalo a nepřešel do Wake (Entering Sleep state duo to Maintenance Sleep).

A samotný problém je, že po připojení napájení se NENABÍJEL, tohle je dle mě skutečný problém, ne že by apple programátoři naprogramovali jako v prvním případě něco hyperchytrého, co se stejně někdy podělá( neuspí), ale že se NENABÍJEL, což je skutečně nějaká chyba.

Otázka ale je, zda tyhle 2 problémy spolu souvisí (např zahájí nabíjení až po upsání nebo naopak nějaký problém s identifikací adaptéru znemožnil uspání) nebo jsou oddělěné.

Kdyby správně uspal, vybil be se jen o 250 mA * 2/60h. Kdyby se neprobouzel, nevybil by se vůbec. (Resp ve standby vydrží měsíc skoro... 8440mAh/20mA=~14 dní)

A ještě, víte, co znamená toto? Nikdy jsem to neviděl

BatteryHealth       	Warning level: 3 time: 99 cap: 429

Můj odhad proměnných je:
Warning level = hodnota % nabití NEBO stupeň vybití (normál, nízká, kritická, empty, dead)
Time = zbývající čas [min] běhu
cap = kapacita [mAh] z 8440mAh
Ale jen odhad...