Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k internetu

Zdravím všechny.

Mám problém s připojením. Od čtvrtka odpoledne mi nefunguje internet. Jsem schopen se připojit jak přes Ethernet kabel, tak přes WiFi a nikde nic nehlásí problém, vlastnosti připojení jsou taky bez potíží a na první pohled se zdá, že všechno funguje tak, jak by mělo. Když však zapnu prohlížeč, musím čekat ohromně dlouhou dobu než se mi v načte jakákoliv stránka, ale většinou se ani nenačte. Napíše to, že je to problém s proxy atd.
Diagnostika sítě nenašla žádný problém. OS je aktualizovaný na nejnovější verzi (samotnou novou verzí to však není, internet totiž nešel už před aktualizací, která byla provedena ve čtvrtek poté, co jsem zjistil, že mi nefunguje internet - ráno totiž ještě šel, počítač byl od té doby v režimu spánku a já se domníval, že je internet jenom zpomalený a že by mohla pomoct aktualizace...)
Router drivery jsou taky aktualizované, alespoň doufám. Aktualizoval jsem je přes Driver Talent.
Rovněž si nemyslím, že jde o virus. Počítač jsem dvakrát skenoval MalwareBytes a výsledky byly negativní. Zkoušel jsem zapnout počítač v SafeMode s přístupem k síti, ale to taky nepomohlo - ten samý problém, první dvě minuty to funguje, pak se to blokne.
Problém routeru nebo zprostředkovatele internetu to myslím taky není. K síti se totiž připojím se veškerým jiným příslušenstvím (mobil, tablet, stolní počítač, ...).
Dále jsem zkoušel - použít jiný prohlížeč, odinstalovat a reinstalovat router ve správci zařízení, restartovat IP/DNS pomocí cmd (netsh ....) - dle návodu na microsoft answers. Taky jsem "deaktualizoval" - vrátil os na předchozí verzi v případě, že by problém byl způsoben posledním Updatem. Ten samý problém mám i na druhém účtu windows, který nikdy nepoužívám...
Notebook je přibližně rok starý, stále v záruce. Podobný problém jsem měl 11.9 tohoto měsíce.
PS: vrátit počítač do předchozího bodu, nebo obnovit bitovou kopii Windows nemůžu, protože jsem bod nikdy předtím nevytvořil...

Poslední věcí, co mě napadá, je vrátit počítač do továrního nastavení, myslíte, že by to vyřešilo problém?
Předem děkuji za odpověď.

Napíše to, že je to problém s proxy atd.

pravděpodobně vir/spyware.

Router drivery jsou taky aktualizované

nesmysl. router je samostatné síťové zařízení, pc k němu žádné drivery nepotřebuje. instaluješ snad nějaké drivery k routeru do mobilu?

Aktualizoval jsem je přes Driver Talent

totální kretenismus.

Rovněž si nemyslím, že jde o virus. Počítač jsem dvakrát skenoval MalwareBytes

jestli používáš chrome jako většina bfu, zkus jiný prohlížeč.
mawarebytes dělá více nástrojů - spustil jsi i adwcleaner?

Já jen, že to s tím proxy se napíše téměř vždy, když je nějaký problém s připojením (ať už je to slabý signál, nebo nedostupná síť,...), proto jsem tomu nevěnoval příliš pozornosti.

2) To je docela dost možné - napsal jsem to tak, jak jsem to nacházel na různých it fórech v angličtině. Tuším, že česky by to byly ovladače síťového adaptéru.

3) No, kretenismus.. Nejprve jsem vše aktualizoval pomocí Lenovo Companion, lenovo oficiální stránky a podobně,... Drivertalentem jsem akorát pc "oskenoval", všechno bylo v normě, proto jsem jej nemusel použít.

4) V příspěvku jsem se zmínil, že jsem zkoušel jiné prohlížeče. Konkrétně Edge a Operu.

OS je aktualizovaný na nejnovější verzi (samotnou novou verzí to však není, internet totiž nešel už před aktualizací, která byla provedena ve čtvrtek poté, co jsem zjistil, že mi nefunguje internet

A jak jsi to teda aktualizoval, když nešel internet? Příkaz "ping" na bránu nebo třeba centrum.cz vypisuje co?

Ještě to zkus proskenovat https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

jinak asi zálohovat a provést tovární nastavení.

V tom případě jsem buď kouzelník, nebo lhář. :-)
Ne.. Opravdu netuším. Aktualizaci jsem prováděl přes noc a to jsem router vypnul. Je ale možné, že se vše potřebné stáhlo ještě před tím než internet přestal fungovat. Aktualizaci jsem totiž totiž asi 2 dny z jistých důvodů odkládal.
Ještě se zmíním, že posledních 30 minut internet funguje tak, jak má. Před tím byl počítač vyplý, tak nevím, co se změnilo. Normálně nevypínám, pouze zaklápím (tedy převádím do stavu spánku/hibernace). V průběhu řešení potíží s internetem jsem jej však několikrát restartoval a jsem si jist, že i vypnul/zapnul.

Tady je kopie textového souboru z Adwcleaneru.

# AdwCleaner 7.0.4.0 - Logfile created on Sat Nov 25 15:14:56 2017
# Updated on 2017/27/10 by Malwarebytes
# Database: 11-23-2017.1
# Running on Windows 10 Home (X64)
# Mode: scan
# Support: https://www.malwarebytes.com/support

***** [ Services ] *****

No malicious services found.

***** [ Folders ] *****

PUP.Optional.Legacy, C:\ProgramData\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\ProgramData\Application Data\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\All Users\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\Default\AppData\Local\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\Default User\AppData\Local\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\defaultuser0\AppData\Local\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\milkthegalaxy\AppData\Local\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, C:\Users\paperbox\AppData\Local\Host App Service

***** [ Files ] *****

No malicious files found.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs found.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI found.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts found.

***** [ Tasks ] *****

PUP.Optional.Legacy, App Explorer

***** [ Registry ] *****

PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKU\S-1-5-21-3676141899-1387956029-3920131799-1001\Software\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKU\S-1-5-21-3676141899-1387956029-3920131799-1001\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKCU\Software\Host App Service
PUP.Optional.Legacy, [Key] - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Host App Service
PUP.Optional.Reimage, [Key] - HKLM\SOFTWARE\Reimage

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries.

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

No malicious Chromium entries.

*************************

########## EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S0].txt ##########

Když se čas mění v rozumných mezích (nanejvýš dvojmístné číslo) a nevypisuje to, že vypršel časový limit žádosti, tak to najde protistranu a internetek funguje. Když to napíše, že vypršel časový limit žádosti nebo se objeví nějaké obludně velké číslo, je problém.

Co vlastně AdwCleaner čistí?

po restartu adwcleaner vypíše do logu co vyčistil (nebo nešlo). jsou to ty položky které vypsal - program / služba / doplněk prohlížeče: "Host App Service".

EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S0].txt

s ... search
c ... clean
0 ... pořadové číslo

vlezl jsi mi do rozeditovaného příspěvku..

Ten samý problém mám i na druhém účtu windows, který nikdy nepoužívám

nastavení sítě se týká celého pc. ale právě proxy jde vnutit uživatelům samostatně - stejně jako malware doplňky prohlížečů.
aby toho nebylo málo, zprasení až blokování komunikace způsobují v posledních letech některé verze antivirových programů, často tu pláčou milovníci avastu.