Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Script který řeší konkrétní problém (rady k algoritmizaci)

Ahoj,

měl bych dotaz na jednu takovou nešikovnou věc.
Jde mi o to, zda mám dát od toho ruce pryč nebo to jde nějak rozumně/nouzově pořešit.
V podstatě jde o stav, kdy jméno souboru obsahuje datum a uvnitř souboru jsou údaje.

Mám tuto situaci:
Několik obchodních zástupců vyfakturuje každý den různé výrobky.
Se zařízení z androidu nahrají soupisku (každý jednu), která obsahuje údaje o počtu výrobků (má v názvu souboru datum).
Je to obyčejný textový soubor, kde je rovněž uvedeno jméno daného člověka.

No a já spustím každý den automaticky skript, který pro účetního zesumarizuje počty jednotlivých výrobků z těch textových souborů.
Vypíše tedy celkovou soupisku. Potíží, ale je jak zajistit konzistenci dat pro soupisky.

Dosud je to jasné a relativně bezproblémové.
Jak ovšem ošetřit okrajové případy, například situaci, když jeden obchodní zástupce pošle vícenásobně za jeden den soupisku, a nebo vygeneruje soupisku v jiný den?
To má tu návaznost, že bohužel na soupisce bude špatné datum v názvu souboru. Tohle jsou nesystémové věci a zajímalo by mě, jak je řešit?

Mám povolit jen jednu soupisku od jednoho člověka za den? Ale co když nahraje soupisku se špatným údajem nebo naopak bude potřebovat něco opravit?
Restriktivní cesta tedy také není spolehlivá cesta.

Napadá někoho něco?

Díky za nápady.

Máš nějakou možnost ovlivnit to, co je na Androidu? Aspoň aby to vytvořilo soubor v nazvu se skutečným datem prodeje, ne s dnešním datem.
U zástupců musíš počítat s čímkoliv, i s několikadenním zpožděním nebo s tím, že to nevyexportují vůbec.

Případně můžeš udělat návrh, popsat v tom všechny problémy které se současným řešením mohou nastat a nechat si to řešení od zadavatele odsouhlasit včetně všech problémů, které mohou v současnosti nastat.

Co se týká stávajícího řešení, můžeš si zapamatovat kontrolní součet a datum vyexportovaného souboru pro každého zástupce. Pokud dostaneš další, zjistíš, jestli je stejný nebo nový a zařídit se podle toho.
Každý den pak vygenerovat kromě přehledu i seznam zástupců a počtu souborů, které jsi importoval. Tak budeš mít doloženo, že někdo něco neodevzdal nebo odevzdal 2 apod. A nebude na tobě, když se budou bránit, že to provedli a tvůj skript to nezpracoval.

Otázkou je, zda obchodní zástupce může do odeslaného dne ještě udělat změnu a odeslat znovu. A to ještě v jiný den, kdy taky odesílá soubor za tento den.
Pak je situace (co se týče pravdivosti) beznadějná.

Ale nedá mi: nač to vůbec je? Píšeš

Několik obchodních zástupců vyfakturuje

Sumarizaci by mělo jít snadno dostat z faktur při jen trochu normálním účetním systému s vazbou na sklad.