Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem S baterkou se PC nerozjede

Po zapnutí PC bez baterky najede úvodní obrazovka a po chvíli se objeví <F1> pro pokračování nebo <DEL> pro BIOS. Stiskem <F1> zakrátko systém najede. Pak zbývá jen internetem zaktualizovat datum a čas. Pak PC funguje jak má. Pokud vlezu s <DEL> do biosu, něco změním (třeba pořadí bootování) a uložím, PC zamrzne. Po <Restartu> se objeví též úvodní obraz a na něm PC také zamrzne. Když Bios opustím bez uložení, s <F1> systém najede. Pokud do vypnutého a odpojeného PC od sítě vložím baterku, PC po <F1> sice najede, ale pouze jednou. Pak už si "neškrtnu". Je možná nějaká pomoc? Předem děkuji.
Sestava je na HW_info.PNG.

V tom případě nezbývá nic jiného, než PC spustit v minimální konfiguraci. Tj. nechat jeden modul ram, klidně odpojit disky a grafiku, pokud máš dvě. Vyzkoušet nastavení BIOSU a jeho uložení. Když to bude fungovat, tak postupně přídavej komponenty. Další možností je tu desku vytáhnout z case a zapojit na stole.