Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapomenutý program - rezidentní prg., který diskové operace provádí jen v RAM

Míval jsem skvělý prográmek, který všechny diskové operace prováděl jen v paměti a po restartu byl program v zase v původním stavu - byl ideální na testování a zkoušení různých programů a utilit - mohlo se instalovat cokoli a bylo to v počítači plně funkční, ale jen do restartu. Nemůžu si vůbec vzpomenout, jak se program jmenoval, ani kde ho hledat, nedaří se mi to ani přes Google - neznáte někdo?

Vůbec ne, nainstaloval se rezidentní prográmek, který prostě způsobil, že Windows při svém chodu nic nezapsali na disk, ale jen do paměti, přitom soubory byly "jako" na disku normálně vidět, mohlo se dělat cokoli (nezasvěcený by naprosto nic nepoznal), ale po restartu bylo vše v původním stavu, cokoli se "zapsalo" na disk, tam po restartu nebylo. Potřebuju teď testovat jeden z nejodpornějších programů od MS, který totálně zasviní celý počítač a registry a prakticky se není možné ho už nikdy zbavit (navíc musím pracovat s více jeho verzemi) a nemám nejmenší chuť ho kvůli jeho zkoušení naostro instalovat.

Jestli nainstalovat cosi (a fungovalo to vůbec na NT, nebylo to jen pro Windows 3.11 /95 ?) co musí ovládnout celé zpracování registru a diskových operací celého systému a chovat se tudíž jako rootkit) je jednoduché a geniální oproti zcela izolovanému sandboxu virtual pc, tak nevím jestli "jednoduché a geniální" myslíme to samé.

Ovšem jestli se nepletu mluvím s propagátorem FAT32, takže asi je jakákoliv diskuze zbytečná.

Nemusíš diskutovat ve zbytečné diskuzi, zvláště když nemáš nic přímo k dotazu. Vzpoměl jsem si v souvislosti s tebou na jednu příhodu. Diskutovali jsme s kamarádem u jeho nového auta, když v tom k nám přiběhl rozhořčený pán a skočil nám do řeči, že si šel koupit mašlovačku, ale že stojí 70 kč a že to je hrůza a že si ji nekoupil. Když pak viděl naše udivené obličeje, podíval se na auto, pak na nás a řekl: "Že já jsem vám to vy volové vůbec říkal" a hrdě odešel.

To sice není ono, ale když to nenajdu, tak by se tohle dalo zkusit. Ten prográmek co hledám, byl skrytý, uživatel vůbec nemusel vědět, že něco takového na počítači běží. Hodilo by se mi to i pro spratky do školy do učebny, pak si tam můžou dělat co chcou..., už vidím ty jejich protáhlý xichty po restartu :-)

Až si vzpomeneš dej vědět. Svého času jsem měl na počítačích sandbox, který dokázal nahrát změnu a jedním kliknutím ji vrátit zpět. Pochopitelně že takto, jak píšeš ty, proces virtuálně neizoloval, jen systém nebyl systém, ale sandbox o čemž nevěděl ani antivir nebo firewall. O takovém programu jsem ještě neslyšel, patrně to bude něco virtualizačního než sandboxovýho, takže bych rád zkusil. :-)