Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekonečné aktualizace Windows 10

Mám dotaz, debilní wokna 10 mě každý týden nutí k aktualizacím a já fakt nevím proč. Asi před měsícem mě to začalo nutit k velké aktualizaci. Tam kde jsou možnosti vypnutí PC bylo restartovat/ aktualizovat a restartovat, vypnout/ aktualizovat/aktualizovat a vypnout. Bylo to tam pořád až jsem aktualizaci zvolil aby to tam neoxidovalo aktualizace trvala několik hodin a až doběhla nic na PC nefungovalo, pořád to psalo že nějakej soubor chybí a hotovka, pomohlo až vrácení k původní verzi. Problém je že teď mě to k té aktualizaci co bude trvat několik hodin a nakonec v PC zase nebude nic fungovat nutí opět, pořád vyskakuje modrá tabulka, pořád to otravuje tam kde se vypíná PC a samože to nepřestane. Nevím co už s tím, děkuji za rady. Chlápek co dělá PC mi říkal že w10 je práskačskej systém a neposkytuje ho, ale je to absolutně nespolehlivá osoba a PC jsem si od něj znovu udělat nenechal. Nové sestavy se samože nabízí jen s w10

Změna předmětu, původně: Nekonečné aktualizace wokem 10
Píšeš, že wokna jsou debilní, ale nadpis dotazu je ještě debilnější. Myslíš, že když někdo bude hledat v Poradně, zadá slovo "wokem"? (host)

Je to tady zase, vypnout update nepomohlo ani na 24 hodin. Nejde se toho proboha zbavit vypnutím nějaké další pošahané služby v msconfig než budu muset přecházet na stahování nějakého programu v angličtině? Mám win 10 home verze 1607, prostě jim to nestačí, budou mě nonstop nutit k hodiny trvající aktualizaci na verzi na které nebude zase nic fungovat, Já ty wokna nenávidím

Pokud jsi systém nějak čistil,či zrychloval,nebo používáš cracky,tak to takhle s aktualizacemi,zejména u Windows 10 dopadá. Pokud používáš OS tak jak je zvykem,nemůže žádná aktualizace způsobit tebou popsané kolapsy. Maximálně se po skončení zobrazí,že některá nebyla potřebná. Právě ta "velká" aktualizace mimo jiné umožní zastavit příjem aktualizací až na 35 dní. To u desítek dříve nešlo.

Cracky do některých her ano, to je vše. Takže pár cracknutých her způsobí neustálé nucení do aktualizací a naprostou nefunkčnost systému po skončení aktualizace? Zajímavé a velmi smutné. S xp nikdy nebyly problémy, měl jsem je 8 let. U této sr**ky nastali už po pár měsících

Záplaty sa dajú vypnúť viacero spôsobmi, napr. v Services;

(wuauserv) Windows Update - disable

(BITS) Background Intelligent Transfer Service - disable

----

Manuálne v Registroch Windows - regedit.exe (týmto spôsobom blokovania ťa radšej nezaťažím).

Robí to klikací xindel: xp-antispy, nižšie;

Funguje pre W10 1709 x64 tento dojčland xindel:
xp-antispy http://xp-antispy.org/en/download/

----

Alebo nástrojom priamo z dielne MS: wushowhide.diagcab

https://www.tenforums.com/tutorials/8280-hide-show-windows-updates-windows-10-a.html

Link na download wushowhide.diagcab:
https://support.microsoft.com/en-us/help/3073930/how-to-temporarily-prevent-a-driver-update-from-reinstalling-in-window

závadové záplaty sa dajú v obrátenom garde najprv vo wushowhide.diagcab vyhľadať, dostupné a nechcené záplaty sa zrušia zrušením fajky v štvorčeku. Týmto spôsobom sa skryjú pre systém nechcené, americké, kapitalistické, nekompatibilné záplaty násilím podsúvané národu holubičiemu v konkrétnych KB-čkach. Viac sa nebudú cpať do OS W10. Ostatné (povolené, kýžené, chcené) záplaty sa budú bez obmedzenia vyhľadávať, ponúkať a inštalovať.

Nesmysl, aktualizace Windows nechodi kazdy tyden.

Chodi aktualizace Windows Defenderu, nemusis pouzivat. Chodi aktualizace dalsich programu, pokud mas v nastaveni pocitace zapnuty Microsoft update, muzes vypnout.

(Jak jsou tady ty obrazky s moznosti odlozeni, tak to je ve Win 10 Pro, v Home verzi tam ta volba neni.)

Defender, prípadne flash player aktualizovať pre toho, kto ho má spustený, je dôležité ťahanie záplat z dielne MS. Problémové sú akurát generiká ovládačov nútené nasilu a bez vedomia užívateľa dielňou MS. Samotné bezpečnostné záplaty systému nehrajú roľu, beztak tvoria 95% nepotrebného balastu. Prípadne môžu niekedy spomaliť predtým vyladený a funkčný systém.

Z uvedeného je nutnosť o.i. zásahov pred každým záplatovaním mať po ruke na 100% vyladenú, funkčnú bitovú zálohu systémového oddielu pod WinPE alebo pod SW postavenom na jadre Linuxu, spraveného pri "uspatom" OS na disku, nikdy nie live, lebo hrozí narušenie integrity dát.