Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekonečné aktualizace Windows 10

Mám dotaz, debilní wokna 10 mě každý týden nutí k aktualizacím a já fakt nevím proč. Asi před měsícem mě to začalo nutit k velké aktualizaci. Tam kde jsou možnosti vypnutí PC bylo restartovat/ aktualizovat a restartovat, vypnout/ aktualizovat/aktualizovat a vypnout. Bylo to tam pořád až jsem aktualizaci zvolil aby to tam neoxidovalo aktualizace trvala několik hodin a až doběhla nic na PC nefungovalo, pořád to psalo že nějakej soubor chybí a hotovka, pomohlo až vrácení k původní verzi. Problém je že teď mě to k té aktualizaci co bude trvat několik hodin a nakonec v PC zase nebude nic fungovat nutí opět, pořád vyskakuje modrá tabulka, pořád to otravuje tam kde se vypíná PC a samože to nepřestane. Nevím co už s tím, děkuji za rady. Chlápek co dělá PC mi říkal že w10 je práskačskej systém a neposkytuje ho, ale je to absolutně nespolehlivá osoba a PC jsem si od něj znovu udělat nenechal. Nové sestavy se samože nabízí jen s w10

Změna předmětu, původně: Nekonečné aktualizace wokem 10
Píšeš, že wokna jsou debilní, ale nadpis dotazu je ještě debilnější. Myslíš, že když někdo bude hledat v Poradně, zadá slovo "wokem"? (host)

Nesmysl, aktualizace Windows nechodi kazdy tyden.

Chodi aktualizace Windows Defenderu, nemusis pouzivat. Chodi aktualizace dalsich programu, pokud mas v nastaveni pocitace zapnuty Microsoft update, muzes vypnout.

(Jak jsou tady ty obrazky s moznosti odlozeni, tak to je ve Win 10 Pro, v Home verzi tam ta volba neni.)

Defender, prípadne flash player aktualizovať pre toho, kto ho má spustený, je dôležité ťahanie záplat z dielne MS. Problémové sú akurát generiká ovládačov nútené nasilu a bez vedomia užívateľa dielňou MS. Samotné bezpečnostné záplaty systému nehrajú roľu, beztak tvoria 95% nepotrebného balastu. Prípadne môžu niekedy spomaliť predtým vyladený a funkčný systém.

Z uvedeného je nutnosť o.i. zásahov pred každým záplatovaním mať po ruke na 100% vyladenú, funkčnú bitovú zálohu systémového oddielu pod WinPE alebo pod SW postavenom na jadre Linuxu, spraveného pri "uspatom" OS na disku, nikdy nie live, lebo hrozí narušenie integrity dát.