Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem k vašemu ůčtu je někdo přihlášen z jiného počítače

dobrý den, tak toto se mi objevilo na ploše ...k vašemu ůčtu je někdo přihlášen z jiného počítače... jedná se o icq... nikdy jsem nikomu heslo nedala, nechápu jak se tohle mohlo stát... můžete mi poradit co mám dělat? projela jsem počítač avastem...něco se tam našlo, pravda,pak spybotem. jaké mi díky tomuto vloupáni se do icq hrozí riziko???jak se mám ted chránit?? :-( díky moc iva

V prvom rade treba ten PC odvsivit, zapnut aleaspon Windows Firewall, mat aktivovany antivirus, system zaplatany poslednymi aktualizaciami.

Heslo volte take, ktore este nikde nepouzivate, ako som uz pisal. Nevolte ako heslo svoje meno, ci meno kohokolvek. Heslo typu "12345" alebo "danka1" je slovnikovym utokom rozlusknute raz dva. Pouzite heslo, ktore kombinuje pismena a cisla, trebars skombinujete vase meno s rokom svatby: dan19ka99 alebo podobne. Heslo nevolte kratsie ako 5 miest.

To heslo od vas mohli vylakat (neverit ziadnym mailom a svoje heslo NIKDY neposielat nikomu), ukradnut odchytavanim klaves (riesi odblsenie, rezidentny antivirus a rozum pri netovani). Takisto ho mohol niekto jednoducho uhadnut. Moznosti je viac.

děkuji.. no nikde neudávám heslo,na nic neodepisuji a nikam do emailu ho nedávám, na to absolutně nereaguji a rovnou mažu takové spamy.... tak děkuji jdu změnit heslo a ani vám nepovím na jaké:-D:-D:-D moc veliké tajemství! hahah díky moc...snad se z toho icq jinam dál nedostal....

Podla mna setrite tym smiechom. Zide sa aj inokedy.

Kam az sa mohol dostat? Podla mna nikam. Prihlasil sa, historiu si tiez neprecital, pretoze ta sa uklada lokalne (pokial viem, novu verziu nesledujem). Maximalne si pozrel vase kontakty a to je tak vsetko.

treba 2abe3cff

To sa smejete, ale ja som znamy svojou chabou pamatou a heslo k registracii NODu si pamatam napriek tomu. Je to podobna kombinacia, ako ta vasa, 8 miestny, s 3 kapitalkami a viem ho aj o polnoci. A este je niekolko podobnych hesiel, na WiFi a pod...

ICQ je deravý protokol, preto sa prihlásil niekto z iného počítača. Mne sa stala taká vec, že som bol u rodičov a niečo som mamine robil na počítači. Zrazu pozerám, že som sa prihlásil. Skoro mi oči vypadli. Pozrel som cez akého klienta a bol to nejaký starodávny QIP 79xx. Okamžite som menil heslo a odvtedy všade používam bezpečné prihlásenie. Neverím, že sa mi to viac nestane. Uvažujem o prechode na Jabber.