Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s cd-rom

Dobrý den, mám problém s cd romkou v notebooku. zkoušel jsem asi 3 DVD-RW. nejdou ničim formátovat tak abych odstranil co je na nich vypálené a abych mohl vypálit na ně něco jiného. zkusil jsem formátovat přes windows, přes CD burner XP, i přes alcohol 120... nic mi nepomohlo a vše vždy napíše že to nelze. mám notebook https://www.czc.cz/asus-x55vd-sx065v-modra/117229/produkt... prosím o rady diky

Lihem???!!! Sorry, ale to víc doprasí než opraví!! Lih obsahuje cukr. Když už tak: zapnout vypalovačku, a poté pomoci isopropyl alkoholu a vaty na špejli (hlavně opatrně očistit).
Proč zaplé: protože tak nezničí tzv "pantograf" co drží čočku laseru. A hlavně bacha na zářící laser, i když zaplé neznamená, že laser jede.

Jo abych tady netvrdil co neznám, v sobotu jsem dostal Technics sj md 100 a ten všechny media (md) nechtěl načíst, tak jsem ho rozdělal a jedinou chybou byla špinavá čočka laseru. A ted jsem čistil čočku na Panasonic dmr ex 77 (ten jsem také dostal zadarmo tu sobotu, měl nafouklé 2 kondíky ve zdroji) který nechtěl některé DVD ram číst, a ted čte co jsem zatím zkusil bez problému.

S prominutim nemam koule na to abych nějak rozebíral cdromku a čistil v ni něco. Spis bych byl rad kdybyste mi k tomu notebooku poradili jakou mam koupit externí mechaniku na vypalování především a jestli se dá dat místo interní cdromky SSD disk. Něco jsem o tom slyšel ale zase... Nevim zda to ma u takového křápu smysl

já tě mystifikoval. připadalo mi, když se bojíš do mechaniky zasáhnout, že jde o stolák.
notebuková mechanika má mechanismus s čočkou při otevření vyjetý venku a můžeš ji ihned čistit.
pokud cd požíváš velmi často, bude zaprášená a umatlaná, nebo je ten popojížděcí mechanismus rozostřený.

nechal bych to vyměnit u znameho koumaka ajťaka... vždy když jsem měl problem, letěl jsem za nim... ted ale bydlime o vesnici vedle a mamka řikala že ho moc nemam už otravovat :D ale nebyl by problem si myslim :D mam v planu si koupit externi vypalovačku tak proto prosím o radu jakou... aby to umělo vypalovat dvd-rw a to mi stačí :D jen mě taky zajima, zda to ma vubec cenu do thodle davat ssd :D

A) Ak potrebuješ vypaľovačku - odober zo systému, demontuj. Kúp akúkoľvek SLIM DVD mechaniku a šupni ju tam, zapoj. Zapni NB a systém si ju už nájde, pokiaľ je známa značka, nájde i ovládače a nainštaluje ich (alebo použije tie, ktoré má k tej značke v sebe implementované) a je to.
B) Ak ju nepotrebuješ, alebo používaš len kedy tedy - tak si tam šupni miesto nej HDD.