Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení PC v hodnotě 20000 Kč

Zdravím všechny.
Potřeboval bych poradit co se sestaveni PC týče.
Samotná bedna by měla být cca do 20 000 Kč plus , mínus nejlíp s OS.
Monitor pokuď by jste mohli tak taky můžete doporučit ňaký normalni.

Požadavky na PC :
- Svižný , rychlý
- Herní ( pokuď možno aby rozjel co nejvíc her na nejlepší detaily.)
- Aby pár let vydržel a nechcípl :)
- Případně abych ho mohl časem vylepšit či vyměnit některé části.
- Na vzhledu moc nezáleží

Snad je to vše budu velice vděčný za každou radu či reakci .... chci si to nechat sestavit u CZC.cz .
Předem diky Všem. :)

Změna předmětu, původně: Sestavení PC (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Trvat muzes jak chces, ale musi na nej mit penize.

Ocesal jsem herni sestavu, jak to slo:

https://www.czc.cz/174046,74749,208514,209974,176918,110330,200026/kody

Chybi tam treba DVD mechanika, kterou nekdo muze stale chtit. Nejlevnejsi pouzitelna skrin, levna deska, pouze 1TB HDD, pameti opet nejsou, grafiky opet nejsou. Takze pokud to chce do vanoc, tak docela zoufalstvi a stejne to vychazi na rovnych 22.000 Kc.

A OS v tom neni, ten kup sedivku za 5 az 800,- treba z kinguinu.

A-Data chapu jsou levnejsi, ale priprav se na to, ze kvalita je ruznoroda, proste doneses domu, udelas pres noc memtest, projdou - OK, neprojdou - dojdes je do kramu vymenit. Zvladnes to? Pokud ano, smele do A-Data.

Test pameti bys mel udelat vzdycky - nahoda je blbec a i ty znackove mohou byt vadne.

Gainward chapu je take levnejsi, jenze u grafiky uz to tak jednoduche neni, je to tvuj boj, ale ja bych dal prednost grafice od MSI nebo Asusu. Ano, je tam problem, ze grafiky nejsou a budou az v lednu, proto se opet zdrazuje.

Gigabyte deska nechapu, navrhl jsem ti minimalne stejne dobrou ne-li lepsi a za mene penez.

Edit: A podivam-li se do M-Polova odkazu:

MSI B350 PC MATE 2 190,- Kč

Vzdyt je take levnejsi, tak proc nevezmes tu, kdyz se ti Asus nelibi?

dojdes je do kramu vymenit. Zvladnes to? Pokud ano, smele do A-Data.

• Neprehanej posimite ;-), jak u jsem psal Sambimu, ADATA jsem osadil po destitkach a zadny problém nebyl, vic problému jsem mel treba se Samsung, ktery na kazdé treti desce pro Ryzen mel problém at s vykonem nebo kompatibilitou, az po UPdtech BIOSu pro kompabilitu a FM pro SAM se to trochu zlepsilo, nevim ze bych neco takového resil s ADATA, sam od ncih i jedno "M.2" od nich pouzivam, to ze je to sracka opavdu napise jen nekdo kdo to v ruce nikdy nemel, to samé recenze, 8 z 10 "ja sem slysel, nebo kamarad rikal" ..
..
* To samé Gigabyte, Asrock, min poblému jak s desky MSi (problémy s flash@BIOS) nebo 4 vrstvové sunty od Asusu (dle CHPS, nebo rady), nevim kde na toto chodite..

ADATA SP550 M.2 2280 SATA 6GB/s SSD Test|Benchmark

1) Uvod
2) Specifikace
3) HDTune Benchmark
4) AIDA64 Benchmark
5) Záver

BONUS : ADATA SSD ToolBox nastáhnutí

1. Uvod

• Testy jsem provedl jen par zakladnich, jako "zapis, cteni ..", , jako SW jsem nainstaloval trial verzi "HDtune" a posledni 64Bitovou "AIDA64".

2. Specifikace
Kapacita uloziste : 120Gb
Certifications: CE, FCC, BSMI, VCCI, KCC
MTBF: 1,500,000 hodin
Tip disku : M.2
Znacka : ADATA
Oznaceni : SP550
DRAM cache Buffer
RAID Enigme | Data Shaping

[26948-adata-xoxo-png]

• Zde jde videt, jak dokaze podat neco stabilniho, jak to rict .. , problém jsou ze u nekterych né jen [M.2] ci [SSD] disku jsou znacné 'vykyvy' v zapisu, cteni, coz jde videt v testech na takovych 'krivkach', kdybych dle nize uvedeného obrazku nevedel ze jde o [ADATA] , zrejme bych tipoval ze jde o nejaky kvalitnejsi disk stredni tridy.

3. HDtune : www.hdtune.com

[HDTune : "BENCHMARK"]

[26946-adata-sp550n-hdtune-benchmark-png]

[HDTune : "BENCHMARK FILE" ]

[26945-adata-sp550n-hdtune-benchmark-file-png]

4. [AIDA64]: www.aida64.com

* Pouzil jsem TRIAL/testovaci verzi, ktera k nekterym BENCHMAR|Testum nema pristup, nebo jsou vysledky skryty, spusteny byly jen zakladni.

[AIDA64 "LINER READ"]

[26947-adata-sp550n-aida64-benchmark-png]

5. Záver

• Myslim ze vysledky nejsou vubec spatné tak jako celkova stabilita pri zapisu|cteni tohoto 'levného' [M.2] disku, slibenych 500MB/s neni problém opravdu obdrzet ;-), bohuzel test byl proveden na disku, na kterém byl nainstalovan samotny 'Operacni Systém" na kterém "BENCHMARK" probihal, coz se také projevy na vysledku, kde jako samostany disk by podla samozrejme o chlup rozdilnejsi vysledky.

• Jako disk, za 60$ coz je cena priblizna cene SSD stejné kapacity, dle mne kdo potrebuje zrychlit OS a rozjed trochu tesi SW (podporuje i LDPC ECC technology), je ADATA SP550 dobra volba, nestoji moc, vyzkousené je mame na vice zakladnich desekach a problém se nam kupodivu nikde neprojevil, coz o dvou M.2 SAMSUNG nemuzu rict to samé, stale maji problém s Firmware, to samé bylo u SSDécek EVO etc, nam vyhazoval ERROR na dvou zajkladnich deskach ASUS Z270|H270, bud to restartoval nebo zatuhaval OS, anomalie projevoval i na Z170, jestli dokaze ADATA vyrobit neco kvalitniho, pujde zrovna o uvedeny [M.2] a kdo hleda levny [M.2] s akcepotovatelnou kvalitou a vykonem, neboji se experimentovat :-D , bych i uvedeny [M.2] ADATA SP550 i doporucil, bohuzel myslim ZE BY ZDE NIC TAKOVEHO NEPROSLO :-p (protoze to nikdo nenapsal na GOOGLU, nebo na DDxxrld.cz)

PS : POZOR na velikost, je to opravdu malické :-) Ono to ma nejaké '2 na 8'Cm, v praci 60Gb co jsme pichali PCs, ty meli snas jen 2x4Cm :-)

BONUSdobrá utilitka na stáhnutí : ADATA SSD ToolBox

TiP ~ Vice informaci, rozmery, technické paremetry najdes v prilozeném .pdf (z oficialniho zdroje) : http://www.adata.com/upload/downloadfile/Datasheet _SP550%20M.2%202280_EN_20160621.pdf

VELIKOST
Rozmery (L x W x T): 22 x 80 x 3.5mm
Vaha: 8g

[26949-xoxo-png]

https://pc.poradna.net/questions/1742419-prosba-o-volbu-ze-dvou-disku

To je samozrejme pytlikovina, kterou ty vis, protoze uz jsem ti to rikal.

Takze tohle je pro originalniho tazatele, aby se nenechal mast:

A-Data je firma, ktera nema zadne tovarny. Oni maji montovny a v tech lepi stitky na cizi vyrobky a pak to pod vlastni znackou preprodavaji. Nekdy je to lepsi a nekdy je to horsi, zalezi co a od koho nakoupi. Snad je zrejme, ze nakupuji ve velkem za nejvyhodnejsi cenu.

Ja sam se A-Data nikterak nevyhybam. Proste to koupim, projedu memtestem a bud je to OK nebo to vratim. Zase nemam nejak moc osobni zkusenosti ve stovkach pripadu, takze to neni uplne relevantni, ale cca. 3 ze 4 jsou OK. Takze jak rikam, chces-li mit jistotu, tak A-Data radeji ne. Nebojis-li se to risknout a sam si take myslim, ze to neni az tak velky risk, tak klido A-Data pameti.

ADATA ma svoji vyrobni linku (potom jestli pro vsechny produkty nevim) mimo tedy aferu s nekterymy SD karty (LVMH), které ADATA zrejme nevyrobila jen prodala pod svym jménem, ale i zde nejde o vyjmecnou praktiku ..
TiP ~Pro detail vyroby se zeptej Simon Chen na Tweateru, treba ti s trochou stesti odpovi ;-)