Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC běží, monitor nezobrazuje

V poslední době se mi stává, že se mi při zapnutém PC, když na něm pracuji, hraji hru, apod., ale třeba i když na něm nic nedělám a hraje pouze Winamp, sekne obraz i zvuk a PC musím natvrdo vypnout. Po zapnutí se zdá, že počítač běží, ale monitor nic nezobrazuje a tváří se jakoby bez signálu. Po nějaká době, kdy nechám počítač vypnut, ho znovu zapnu a PC funguje zase nějakou dobu bez problémů, jenže pak zase ten stejný problém. Myslel jsem si, že za to může grafická karta (http://www.asus.cd/graficke-karty/sapphire-vga-ati- radeon-x1550-256-mb-ddr2-128-bit-550-400-dvi-tv-pci -e-heatsink/), která byla úplně vařící a že tedy nedostatečně chladí. Pro jistotu jsem ji vyměnil za jinou grafickou kartu, s kterou počítač běžel OK, proto jsem se včera rozhodl namontovat na ni větrák. To se ukázalo jako dobré řešení, protože jsem si celé odpoledne konečně užíval klidného hraní hry. Dnes ráno mě ovšem nálada opět přešla, zase ten stejný problém, tentokrát už ani po hodině čekání a vychladnutí všech komponentů monitor nic nezobrazí. Ještě bych chtěl dodat, že je to asi měsíc zpátky, co jsem v počítači měnil zdroj a po namontování a zapnutí počítače se monitor choval stejně jako teď - bez signálu. Tak jsem zdroj znovu odpojil, zapojil stejně a zase nic. Takhle jsem to zkusil ještě asi 2x a pak najednou bum a šel. 3 týdny se choval naprosto v pořádku a je to asi týden, co to dělá toto, tak nevím, jestli to může mít nějakou souvislost. Pokud chcete ještě nějaké informace, tak dodám. Předem děkuji za jakýkoliv tip na vyřešení, či radu, čím by to mohlo být a jak tuto chybu odstranit.

No já mám následující:

procesor: Intel Pentium 4 Extreme Edition(640J), 3.2 GHz Hyper-Threading, Prescott, LGA, 2MB Cache
zákl. deska: Intel i915 Motherboard, Augsburg
grafická karta: Sapphire VGA ATI Radeon X1550, 256 MB DDR2, 128-bit, 550/400, DVI/TV, PCI-E, heatsink
pevný disk: Serial ATA 200 GB, 7200 otáček, 8MB cache, Western Digital
zdroj: Eurocase ATX-400 JSP, 400W

Takže sice už 3 roky starej stroj, ale ten zdroj to asi nestíhá, navíc při hraní her, kdy ta grafika dost dostává.