Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI nebo Dell ntb?

Zdravím,
(Úvod)
uběhlo pár týdnů a já jsem stále bez noťasu, jelikož po zkušenostech s mým předchozím noťasem, od MSI (stejný problém 3x reklamován během dvou let), mám obavy, a tak jsem zhlédla x diskuzí a vidrorecenzí, které mi spíše rozhodování prodlužují.
Ptala jsem se již na různých stránkách, ale odpovědi jsem se nedočkala. Tudíž bych svou odpověď chtěla najít zde s Vaší pomocí.

(Otázka)
Chtěla bych Vás poprosit, zdali byste mi mohli poradit s výběrem onoho notebooku.
Mými favority jsou:
dell-inspiron-15-7000-gaming-7577-5155-_d280393.html
msi-gp62-7re-1043cz-leopard-pro_d277088.html
Chtěla bych si přečíst Vaše názory na tyto notebooky a značky, popřípadě si nechat od Vás nějaký lepší doporučit.
Ještě mne zaujal ASUS Vivobook, ale žádný s vyhovujícími parametry jsem nenalezla.

Požadavky pro případné doporučení
- cena do 32 000 (preferovala bych levnější)
- využití: grafické programy od Adobe, hry (např. Rise of Tomb Raider, v budoucnu plánuji koupit FF XV)
- 15.6'', 1920x1080, IPS displej
- 1Tb
- Nvidia GTX 960 až 1500Ti
- Intel i7 (popř. i5) se 4-mi jádry
- 8 nebo 16Gb RAM
- numerická klávesnice
- NE: Acer, Apple, Lenovo

MOC Vám předem děkuji.

Ono s tou odpovedi, mas v dotazu nepresnosti, kterymi jsi si zda se jista, ale mylis.

Vec cislo jedna: notebook neni na hry. Nekdy a ja sam jsem toho prikladem, to jinak nejde a tak musim volit i na hry kompromisni reseni nebo-li notebook, ale pokud muzes a nebudes s tim cestovat, porid klasicke desktop PC. Vhodne zvoleny pocitac bude levnejsi a stokrat lepsi.

Predpokladejme tedy notebook.

Mam MSI notebook 8 let, stale OK, takze spis blba smula.
Dell jako znacka je OK a v nabidce 15" maji zajimave kousky jak cenove, tak tim, ze se daji povazovat za herni.

Pokud to ma byt na narocne hry, ktere uvadis a to i budouci, tak by ses mela orientovat vyhradne na GTX1050 a vyssi. Na starsi rade si nic nezahrajes. Dokonce bych ti silne doporucoval se orientovat na model GTX1060, ale to uz se muzes dostat pres pozadovanou cenu. Kompromisem je tedy model GTX1050Ti ale zasadne jen se 4GB graficke pameti. Ono totiz 2GB je pro soucasne hry jiz malo.

Procesor i5 nebo i7 az tak resit nemusis, ale na hry potrebujes typ HQ, to jednoznacne. Ma vyssi spotrebu na baterku, ale take znacne vyssi vykon nez-li usporne U procesory.

Naopak neresis disk, coz je chyba. Nestaci 1TB, ale minimem by melo byt 128GB SSD na OS + HDD nebo pouze HDD ale potom nutne 7200ot.

---

Z duvodu male graficke pameti 2GB bych vyradil tebou vybrany MSI notebook.

Notebook od Dellu vypada lepe, ale take prover grafickou pamet, na te strance 2x pisou 4GB a 1x 2GB, tak jak to je? Kombinace 128GB SSD a 5400 ot HDD je dostacujici, ale ne uplne idealni.

Co tak koukam, tak tech kombinaci v uvedene cene je mnoho, nicmene je tam nutno hledat kompromisy. Takze asi bych to videl na ten Dell.

Jinak sam jsem nasel zajimave tyto:

https://www.czc.cz/msi-gp62m-7rex-1823cz-leopard-pro-cerna/221805/produkt

Jenze bohuzel momentalne nejsou, takze jedine to nechat po vanocich, pokud bude.

Nebo tenhle vypada zajimave, ale dokoupil bych si do nej HDD 7200ot a domontoval sam. Jit by to snad melo, na to bych se informoval radeji u Dellu.

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-gaming-7577-cerna_3/224856/produkt

S tymi pamatami a grafikami by som to tak nehrotil.
Mna osobne nedavno zaujal tento model od HP, OMEN 15-ce005nc/Intel i5-7300HQ/8GB/256GB SSD M.2 + 1TB/Nvidia GF GTX 1050 4GB/15,6" FHD/Win 10/černá, mal som ho v ruke a behal naozaj svizne, navyse dobre vyzera. Cenovo je navyse silne pod limitom tazatela.
Porovnaval som ho doma s ROG modelom od Asusu (17") a u mna jednoznacne vyhralo HP. Navyse predposledne generacie ROG mali problem s chladenim, co Asus vyriesil v poslednej s dvihanim nb na nozickach a vraj to zlepsilo ucinnost chladenia o 20%...vraj. No uvidime.

https://www.czc.cz/omen-by-hp-15-15-ce009nc-cerna/215809/produkt

Ne, cena je OK. Koukal jsi na GTX1050, ale ja ji radim jit do GTX1050Ti.

Nove hry opravdu berou hodne graficke pameti, kompromisni a shudne reseni je 3GB, coz pripada v uvahu jen u GTX1060. Nizsi grafiky GTX1050 a Ti jsou jen bud 2GB (nedostatecne) nebo 4GB.

Ja sam take koukal na HP, ale od par lidi jsem slysel, ze HP opravdu ne, tak se toho bojim a zvlast kdyz mam radit nekomu jinemu a nemam v HPecka duveru, tak radeji ne. Myslis teda, ze ta rada OMEN by mohla byt OK, sam bych pri vyberu nerad udelal chybu a momentalne se kvuli cene priklanim k Aceru. :-/