Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 40 pin lvds kabel k LCD displeji

Ahoj mám otázku ohledně zapojení 40 pin kabelů na displeje v noteboocích.Je zapojení kontaktů ve všech různých 40 pin konektorech stejné?

Například: Zapojím kabel 40 pin lvds který je široký třeba 3 cm a pomocí drátků ho propojím s displejem který má 40 pin lvds jen 2,5 cm široký.

Je tedy vše stejné nebo se liší šířkou konektoru i zapojení kontaktů v kabelu tak i displeji?

TW tie displaye maju rozne rozlisenie a mozno aj dalsie parametre (PPC a 6bit/8bit) takze budes musiet dufat ze vyrobca pouzil EDID EEPROM v paneli a nema tie parametre nastavene napevno (resp. ulozene inde) v BIOSe. To uvidis ked bude napr. pol obrazu mimo tak mas blbe EDID data.

Dobre, tie Ground nemusis spajat vsetky dokopy, mozes ich spojit aj viac dratmi zlava doprava, podla mna zemne slucky tuto moc nevadia, tazko povedat ale nemalo by sa to negativne prejavit. Hlavne tie LVDS diferential pary ved po dvoch pri sebe, alebo mozu byt tusim aj twisted.
(BTW. tie ground medzi LVDS parmi su hlavne na to aby odtienili tie signaly medzi sebou, ked su vedla seba v plochom kabli. Tak na to mysli ked pouzijes nejaky plochy kabel)