Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vypnout PC s Windows 10 bez Nabídky Start?

Dobrý den,

dostala jsem PC, v němž původně byla nainstalována Windows 8, později proběhl upgrade na Windows 10.
Stáhla jsem si ISO, vypálila bootovací DVD a 1. prosince provedla čistou instalaci.

Po instalaci bylo až do včerejšího vypnutí PC všechno v pořádku (přesněji: nenarazila jsem na žádný problém).
Dnes mi Systém naběhnul stejně rychle jako jindy, ale nenaběhly ikony v Rychlém přístupu, Nabídka Start a některé
nesystémové programy, které mají naběhnout po spuštění.

Po zkušenostech se staršími OS odhaduji, že by mi mohl pomoci restart PC.
Nevím ale, jak jej bez Nabídky Start docílit.
Ve starších Windows pomohla zkratka Ctrl + Shift + Esc, ve Win 10 nepomáhá…

OS: Windows 10 Pro 32 Bit

(Nejsem si jista, jestli problém popisuji dostatečně. Bude-li potřeba něco doplnit, ptejte se prosím.)

Řešení:

A co klasdicke Ctrl+Alt+Del? Vpravo dole je pak vypnuti.

Zmaž najprv manuálne súbor: IconCache.db . Potom reštartuj OS. Nemaj obavy, OS si IconCache.db, obnoví.

Nj, ale netuším, co bylo příčinou toho zpomalení a problému s hlavním panelem.
Donedávna jsem používala Win XP, z nich jsem ± v půlce srpna „přeskočila“ do Desítek.
Teď jsem usoudila, že přeinstalace bude rychlejší.
Tou sice problém vyřeším (=zametu pod koberec), ale moc nového se nenaučím. )–: