Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome rychlejší než Firefox

Ahojte,
Po instalaci nejnovějšího Firefoxu na domácím PC (aktuálně 57.0.2) došlo ke zpomalení načítání většiny stránek (paradoxně na webu si nový Firefox vesměs chválí, že výrazně zrychlil).

Např. iDnes.cz se chová tak, že na Firefoxu se načte stránka asi až za 7-8 sekund, zatímco v Chromu (též nejnovější) je stejná stránka komplet zobrazená za 2 sekundy, včetně všech reklam (vesnická WiFi 6Mbit down, 0,5Mbit up).
Z FF doplňků používám jen AdBlock, ale jeho zakázání vůbec nepomohlo, chová se to stejně.
zkusil jsem Firefox tedy odinstalovat, smazat data z %appdata%\roaming\mozilla a nainstalovat načisto. Nepomohlo.

Když to zkouším v práci, přijdou mi FF i Chrome srovnatelně rychlé.

Zkusil jsem doma aktualizovat Flash player ale zlepšení se nedostavilo.

Používám Win10 x64 s Fall Creators Update. Počítač je už postarší, nicméně na web by tedy stačit měl... (Phenom 945 (4x 3GHz), 8GB RAM, SSD). Nepoužívám žádné čističe ani optimalizátory a sníženého výkonu jsem si nikde jinde nevšimnul (ani v hrách). Přechod na Chrome je určitě řešení, nicméně doteď jsem s FF neměl žádný problém, tak bych ho nerad tak rychle opouštěl... Co ještě zkusit provést?

Díky za tipy.

Mašina a jej HW výkon je nad limit FF, bohate ti stačí. Ak nemáš problém na linke s providerom, napríklad jeho napadnutie DoS útokmi, potom vypni HW akceleráciu vo FF.

Skriptom maž obsah zložky;

C:\Users\užívateľ\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxxxxxxxxxx.default\cache2\entries\*.*

K blokácii použi manuálne nastavený; uBlock Orign, ten ma nebrzdí ani so spusteným Privacy Badger 2017.

U mňa chromajzl napríklad pri oboch zmeraní neprekonal rýchlosť naskočenia okna v prípade FF od Mozilla.

Skus FF skonsolidovať týmto xindlom: speedyfox.exe

Firefox 57 je viditelně rychlejší, ale je pak následně degradován použitím doplňků. Zkus ho spustit do jeho nouzového režimu (podrž Shift při spouštění Firefoxu) a pak to zkus porovnat, jestli se to projeví na rychlosti. Pokud používáš nějaký antivirák, tak ho kompletně zakaž (ať neběží ani jako Služba), anebo ho kompletně odinstaluj z PC.

Ono v obou záleží, kolik doplňků si člověk do nich doinstaluje. Bez doplňků jsou "bleskové" oba ty prohlížeče. Nedovedu odhadnout nějaké milisekundové rozdíly při spouštění prohlížečů s novým, prázdným oknem. Mám oba prohlížeče, ale ve Firefoxu hromadu doplňků, takže jeho start je ve výsledku pomalejší. Jinak na nový kašlu, používám 52 ESR.

No beru od čistý instalace a načtení tam mě přijde Google rychlejší, 52 ESR sem měl taky a nějak si nerozuměl s klávesnicí když sem něco napsal tak pár s než se to objevilo na obrazovce takže jsem musel přejít na 57 nebo prohlížeč jinej což by byl asi Google,ale už jsem si na novej FF zvyknul....

Já jsem ten 57 zkoušel, ale nejde mi v něm několik pro mě "nezbytných" doplňků ze starších verzí. Něco se dalo nahradit, ale vcelku to ještě nevyhovuje. Možná časem ti autoři těch doplňků udělají náhrady, ale asi to bude ještě trvat. Jako proti samotnému prohlížeči 57 nic nemám.

Jak neporadí? Jestli myslíš pozadí tak na to je filtr tento:

idnes.cz##html,body:style(background-image:none !important)

Je to pravidlo pro uBO. ABP snad už nikdo nepoužívá :-)
A vlastních filtrů mám víc, na idnes i jinde, protože cz easylist je docela pomalej na aktualizace a stejně tam není hromada vhodných pravidel.

Já komentoval pouze tu reklamu na pozadí.
Co se týče záseků, weby používají obvykle dva režimy načítání, s a bez cookies, a toto řeším zakázáním cookies. Sice to decentně minimalizuje vzhled, ale to mě nevadí, kdyby mi to vadilo tak se dá upravit uživatelským stylem v uBO.
Pokud se týče řešení bez blokování cookies, tak po tom jsem nepátral, ale nejspíš to pude taky vyřešit.

Tak ještě dodatek. Předtím jsem to zkoušel ve FF 52 ESR - šlo to mizerně. Teď jsem to zkusil s FF 57 a načetlo se to bez problémů a bleskově. Mám tam taky dost rozšíření, ale nejsou totožná. Tak nevím. Kdyby nebyl ten Firefox tak "variabilní", tak bych taky přešel jinam, to není problém.

On může být problém taky v té stránce (pořád píšu o úvodní idnes.cz). Je to hnusný kolos videí, reklam a dalšího balastu.

Protože speciálně na idnes používají reklamní žumpu, která při zjištění adblocku všechen hnůj začne kydat z idnes.cz a výsledkem je, že běžné blokátory těžko oddělí hnusy od normálního obsahu,.

řešením je vypnout cookies nebo zakázat inline scripty a současně blokova dál (na idnes se s tím nemažou tam je nutné nastavit blokaci do přísného režimu cokoli 3rd party a povolit jen i0.cz (a i zněj blokovat něco, přinejmenším trk.i0.cz)

iDnes?
Je to u nich!
Ja mám FF 57.0.2 64-bit a všetko prehráva, len u iDnes sa to vždy dod*be! Ostatné stránky, stream videá, YT videá - všetko ide tak, ako má. Nezvaľuj to na FF, zvaľuj to na iDnes.
iDnes je tak prelezené reklamami, že i uBlock Origin má čo robiť, aby ich zablokoval a niekedy ani to nestačí.
V poslednej dobe iDnes spadli do tej žumpy, kde reklamy majú PREDNOSŤ pred skutočným obsahom... sú tak agresívne, že prekrývajú i obsah (vypol som uBlock a okamžite plno reklám.... a načítanie sa spomalilo tak, že hlavná stránka sa načítala za 10s! Ale reklamy tam boli hneď - ako prvé!)