Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootmgr chybí, nutný restart

Notebook msi cx620 mx. Chtěl jsem přeinstalovat ntb(win 7 na win7 ),při instalaci(kopírování souborů) hodilo chybu s tím, že musí být ntb restartovan. Teď mi po spuštění ntb píše, že.bootmgr chybi a ať ctrl+alt+del restartuju zařízení a to pokaždé , nenabehne ani os,co tam byl jelikož jsem disk v instalaci zformatoval. Když jsem zkoušel instalaci s win xp, instalace se načetla, při rozbalování různých souborů v instalaci se stalo tohle.... Modrá obrazovka,.na ní napsáno že instalace musí být ukončena skrz správnou funkčnost a aby nebylo zařízení poškozeno... nevím si s tím rady, teď zkusím boot z flashky ,mám na ní os win7 tak uvidím. Dokonce jsem i zkoušel restart biosu... furt nic...nějaká rada? Neexistuje nějaký program, který se spustí v bootu a disk třeba nějak opraví??? nebo v čem může být chyba? Děkuji za rozumné odpovědi. Omlouvám se za pravopisne chyby atd.
Upravena velikost písmen. (karel)

Ako spravne tusis disk je pravdepodobne ten problem, takze si stiahni utilitu od vyrobcu disku a otestuj ho. Rychly test nemusi odhalit problem, takze odporucam rozsireny (vacsinou trva niekolko hodin).
Pokial utilita vyhodnoti disk ao problemovay tak vyhodit/reklamovat.

Všetko máš na ISO Windows určené na nabútovanie mašiny k čistej inštalácii. Pracuje sa s týmito nástrojmi a príkazmi v čiernom okne cmd.exe.

W10/8x majú tieto opravy zakomponované v "modrom okne" určené pre pohodlnú a automatickú opravu zavádzača. Niekedy sa táto zautomatizovaná oprava na pozadí nevydarí ak je toho sprzneného viacej v prvom sektore a v zavádzači. Potom nastupuje manuálne prepísanie.

Možno ti na začiatok bude stačiť iba opraviť fixMBR/fixBOOT, prípade opraviť repairBCD.

bootrec /rebuildbcd

listuj, návodov na fixmbr sa povaľuje plný net z čias Matuzeléma.

https://support.microsoft.com/sk-sk/help/927392/use-bootrec-exe-in-the-windows-re-to-troubleshoot-startup-issues

Stiahni si ISO W7/8x/10, prípadne OS Vista podľa bitovej verzie svojho HW, a vyrob na DVD či fleške z tohoto ISO bútovačku. Licenciu nepotrebuješ.

Nehodlám sa vracať k zdochline v podobe inštalátora WXP-NT lebo si začal W7.

• Nez budes pouzivat consoli, nechces radeji provést tu instalaci znovu a spravne nebo pouzit jiné instalacní médium?
*Jestli se ti nezkopirovali ani systémové soubory, tak je rebuild nebo zavedeni boot zcela zbytecny..

[TiP] ~ Mozna je jeste mozné stahnout original ISO Windows 7 na zkusebni dobu 90dni ze stranek Microsoftu.

[Windows na stahnuti]
• Windows USB Tool : https://www.microsoft.com/fr-fr/download/windows-usb-dvd-download-tool
*Nasledovne ve volbe OS zvolit Windows 7, zrejme 64Bit.

• Do console uz nemusis, jen klikni na disk (popripade ho smaz - Odstranit) a nasledovne klikni na tlacitko "DALSI".
[moznosti%20jednotky.png]

• Po smazani disku a v pokracovani v instalaci budes mit nasledujici okenko (instalace OS a jeho cadsti):
* Nic jiného delat nemusis, instalacka uz si ten HDD naporcuje sam ;-)
[instalace2.png]

[Muze se hodit] :
• Instalace Windows 7 krok za krokem :
- Verze "PDF" : http://rajdek.cz/article/7066/files/windows-7---instalace-krok-za-krokem-navod.pdf
- Verze "WEB": https://www.vyhodny-software.cz/poradna/postup-instalace-windows-7-krok-za-krokem/

• Jestli instalujes na DISK SSD tak AHCI muzes nechat.
PS : Diskpart ti nic neopravy a smaze disk stejne jak pri zadani "ODSTRAIT", i kdyz naformatujes nebo budes jen klikat v DISKPART tak ten HDD jeste vic dodrbes a ve finale ti ho instalacka pak ani neveme nebo z neho budes mit RAW...
*Pri instalaci Windows nic takového neni potreba, vse jiz dela insalacka.

• Jestli je tam vic oddilu, tak je oznac a zadej "ODSTRANIT" (primo v instalacce).
* Zbytek rozdeleni partition (potrebné k instalaci) a podobne uz dela automaticky ta instalacka.

jsem lajk

• Na instalaci Windows nemusis byt expert a zvladne to kazdy.

V Bios nastav prioritu boot z flešky, alebo nejaký kláves "F", aby sa načítal inštalátor z flešky ako prioritné médium.

Lebo si stratil zavádzač na pevnom disku. (predpokladám, že HW a disk je v poriadku)

Ak si zúfalý, nevieš si rady, musíš si absolútne vyčistiť prvý sektor na disku, "Diskpart.exe - Clean" z flešky. Potom spusti inštalátor z flešky a ten ťa dokope k formátu NTFS a aktivovaniu oddielov.

http://dellwindowsreinstallationguide.com/cleaning-up-a-drive-format-vs-secure-wipe-ssd-and-hdd/useofdiskpart/
----

Oprava cestou nástroja, ako sa spytuješ:
chkdsk /x /f /r /v /b

nie je nutná, lebo príkaz Clean v Diskpart.exe, zmaže aj skrížené sektory na disku, cugrunt disk vyčistí.

• Zalezi, nekteré verze Windows si muzou popripade nejaky "Genericky|Universalni" ovladac nainstalovat sami (alespon pro spusteni, kompabilitu s HW prvkem bez SW casti), jestli jsi Windows jen reinstaloval tak mohl byt zachovan predchozi a podobne ..