Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootmgr chybí, nutný restart

Notebook msi cx620 mx. Chtěl jsem přeinstalovat ntb(win 7 na win7 ),při instalaci(kopírování souborů) hodilo chybu s tím, že musí být ntb restartovan. Teď mi po spuštění ntb píše, že.bootmgr chybi a ať ctrl+alt+del restartuju zařízení a to pokaždé , nenabehne ani os,co tam byl jelikož jsem disk v instalaci zformatoval. Když jsem zkoušel instalaci s win xp, instalace se načetla, při rozbalování různých souborů v instalaci se stalo tohle.... Modrá obrazovka,.na ní napsáno že instalace musí být ukončena skrz správnou funkčnost a aby nebylo zařízení poškozeno... nevím si s tím rady, teď zkusím boot z flashky ,mám na ní os win7 tak uvidím. Dokonce jsem i zkoušel restart biosu... furt nic...nějaká rada? Neexistuje nějaký program, který se spustí v bootu a disk třeba nějak opraví??? nebo v čem může být chyba? Děkuji za rozumné odpovědi. Omlouvám se za pravopisne chyby atd.
Upravena velikost písmen. (karel)

• Nez budes pouzivat consoli, nechces radeji provést tu instalaci znovu a spravne nebo pouzit jiné instalacní médium?
*Jestli se ti nezkopirovali ani systémové soubory, tak je rebuild nebo zavedeni boot zcela zbytecny..

[TiP] ~ Mozna je jeste mozné stahnout original ISO Windows 7 na zkusebni dobu 90dni ze stranek Microsoftu.

[Windows na stahnuti]
• Windows USB Tool : https://www.microsoft.com/fr-fr/download/windows-usb-dvd-download-tool
*Nasledovne ve volbe OS zvolit Windows 7, zrejme 64Bit.

V Bios nastav prioritu boot z flešky, alebo nejaký kláves "F", aby sa načítal inštalátor z flešky ako prioritné médium.

Lebo si stratil zavádzač na pevnom disku. (predpokladám, že HW a disk je v poriadku)

Ak si zúfalý, nevieš si rady, musíš si absolútne vyčistiť prvý sektor na disku, "Diskpart.exe - Clean" z flešky. Potom spusti inštalátor z flešky a ten ťa dokope k formátu NTFS a aktivovaniu oddielov.

http://dellwindowsreinstallationguide.com/cleaning-up-a-drive-format-vs-secure-wipe-ssd-and-hdd/useofdiskpart/
----

Oprava cestou nástroja, ako sa spytuješ:
chkdsk /x /f /r /v /b

nie je nutná, lebo príkaz Clean v Diskpart.exe, zmaže aj skrížené sektory na disku, cugrunt disk vyčistí.