Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thunderbird pomalu stahuje maily.

Ahoj
Na 1 PC z 5 konstruktérských ( pracovní stanice HP žádná historie ) je TB pomalý. Je tam win 7 64b, eset endpoint, SolidEdge.
Řešil jsem to s podporou Esetu. Někdy odesílání z TB přes Imap může mít problém s AV Eset. To jsme včera vyřešili.
Ale přijímání mailů je stále pomalé ( 5x pomalejší než na obyčejném kancelářském pc. )
Je jedno, jestli je tam AV nebo ho odinstaluji.
Nastavení TB je stejné jako ve fungujících PC ( jen jiný mailbox ). Běžná údržba TB provedena = všechny složky mají pod 2 GB a provedena údržba složek. Poštovní server je v Google Apps a má obsazeno 7 z 30 GB.
Přihlašovací jméno a heslo do mailu je správné. Přes web rozhraní se přihlásím bez problémů.
PC je v síti. Síť připojena k internetu přes VDSL 20/2. Podle toho, co jsem opakovaně zkoušel včera na dsl.cz, ta rychlost tam je.
Zavirované to PC asi není. potvrdili mi to z podpory Esetu. Včera večer jsem tam poslal log.

1 z 5 téměř totožných PC ( byly nakoupeny postupně ) zlobí. Napadá někoho co s tím?
Děkuji.

Dodatek: Disk v pracovní stanici je SSD 256GB. Volných je 118 GB.

Nejdriv by nebylo od veci zjistit, jestli to je SW / HW vada.
Jestli to jsou uplne stejny kompy, tak bych vyndal SSD z normalniho PC a vrazil ho jako systemovy do toho PC, kterymu blbne TB.
Pokud tam bude fungovat normalne, je to chyba SW razu a muzeme to zkusit vyresit :-)

Nicmene pokud to tam bude fungovat uplne stejne blbe, chyba bude pravdepodobne HW razu a to uz bude tezsi rict co presne je blbe (obvzlast kdyz to jinak celkem funguje).
Ale ta jednorazova vymena disku mi prijde jako nejrychlejsi test, kterej rekne celkem dost.

Tak logicky se pouziva napr. sitova karta. Ta klidne muze odchazet (nebo mit nejakej defekt) a muze se to projevit prave na ty aplikaci kterou pouzivaj, ale to fakt nemame sanci odhadnout ani jeden z nas.
Proto jsem rikal ze nejrychlejsi reseni bude prehodit disky, zjistit napr ze s tou jinou instalaci je to ok a pak se pripadne soustredit na nejaky novy profily, konfigurace TB apod