Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Popis PCB grafické karty

zdravím, mám takový menší problém. mám maturitní práci ve škole a mám tam téma popis grafické karty a mám popsat grafickou kartu jako k čemu slouží (to už mám) a dále mám popsat grafiku jako popis obvodů na PCB (kde se nachází paměti, napájecí obvody, atd.). hledal jsem na různých stránkách ale marně. nepomohl byste mi někdo popsat třeba tento obrázek grafiky msi gtx 1050ti? děkuji za ochotu a případné rady.

Ten velkej čip uprostřed a ty 4 menší okolo poznáš?
Napájecí obvody (DC-DC měniče) jsou vlevo od procesoru.
Napravo od pamětí tipuju DC měnič pro napájení pamětí.
Konektory snad identifikuješ sám. U konektorů pro větráky by mohly být obvody pro řízení větráků. Něco by mohl napovědět google skrze popisky čipů (např. řízení hodin).
Na to, že děláš maturitu, tak vcelku slabota.

Téma jsem dostal už zadané, kdybych mohl, tak si ho nevyberu a radši se pohybuji v jiném tématu. jako ten velký čip a ty paměti poznám kde jsou ale na ostatní se radši zeptám, než abych byl potom u maturity za dementa. takže ty 3 SFC a těch 6 kondenzátorů jsou napájecí obvody?

přímo elektroniku ne. kybernetickou bezpečnost.
Ale jestli vadí, že se na něco zeptám a v tom témtu nejsem špička jako jste asi vy, tak se pokusím sehnat informace někde jinde.. já myslel že cílem poradny je poradit a ne poradit a potom shodit tazatele..

Špička taky nejsu, ale nejsme tady na úřadě, můžeme si přece poplkat.
Pokud si to bereš osobně, tak se omlouvám. Stává se totiž poměrně často, že se tu na některý věci ptají takoví, kteří danou věc přímo studují a jsou dutí jak bambus. Takoví si pak tu maturitu nezaslouží, když na to celý 4 roky srali, že.

Ano, to i já znám pár lidí, kteří studují třeba elektroniku se zaměřením na počítače a jsou tupí jak pařez a ani neví, kde je procesor, to už jsou fakt lidé, kteří si tu maturu nezaslouží ale to už jsem si všiml mnohokrát že se člověk na něco slušně zeptá, protože se třeba v tom tématu neorientuje a radu sice dostane, ale nezbytná část rady bylo i rýpnutí si do tazatele. No co, každý se časem učí, každopádně ještě jednou děkuji za radu, kdybych nevěděl, tak otevřu téma, prozatím ho uzavírám. :)

V strede je GPU a tie 4 veci dookola su RAM.
Tie 3 cievky (je na nich napis "SFC" neviem co znamena je nepodstatny) a tranzistory a kondenzatory vedla nich je DC menic (3fazovy takze dost silny, t.j. zrejme hlavny pre GPU). Vpravo je este jeden menic s 1cievkou ten bude mozno pre RAM (mavaju odlisne napatie ako GPU procesor)
Potom su este u konektorov vlavo nejake malickosti napr. na prevod urovni DVI/HDMI vs. DP apod, bude tam aj nejaky menic resp. asi len linearny stabilizator pre 5V pre DDC apod, a je tam aj krystalovy oscilator (v tom plechovom puzdre je krystal)