Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor - koupit novej?

Zdravim,

Chtěl bych se zeptat, jestli si koupit novej monitor, když tenhle blbne už pár let (chtěl jsem kupovat až odejde uplně, ale kdyby odešel o svátkách tak nikde žádnej nekoupím).

Popis co to dělá - Když ho zapnu, tak vpravo nahoře je tmavej flek (skoro přes celej roh obrazovky odhaduju tak 7-10cm), někdy je malo, někdy hodně, někdy vůbec) a když párkrát zapnu monitor tak zmizí, a místo na monitoru strašně pálí že na něm neudržím ruku (z toho soudím že se pálej (přehřívaj) LEDky.

Dál nevim, jestli koupit monitor s 60/120 Hz nebo víc (aby to utáhla moje stará GTX 760 2GB), a nevim, jestli HDMI, DVI nebo jaky připojení aby to fungovalo - bedna je Eurocase ML 5410.

Děkuju za odpovědi.
Změna předmětu, původně: Monitor (Prasak)

Taky nerad vyhazuju věci co ještě fungují. Chci to zabalit s mým monitorem s analog. příjmem fungujícím s novou GK jen díky převaděči za 400 kč a naprosto nevhodným rozl. 1680x1050, nebudu rozepisovat proč je fakt nevhodné (už jsem se o tom rozepsal v jednom mém dotazu tady na poradně). Ale monitor jinak stále funguje bez nějakých fleků, blikání atp. Ale to co popisuješ o fleku co dost tvrdě pálí, tudíž musí i žrát více elektriky. Nevím jak je starej, ale asi došel svého konce. Jinak já taky nemám (kromě úhlopříčky) tušení jaký monitor si pořídím, těžko říct jestli má cenu investovat spíš do vyššího rozl. (více než 1920x1080), nebo do vysoké frekvence (víc než 60 hz). Do obou těžko, to bych se nedoplatil

Ok diky za odkazy a za ostatní reakce, teď jsem ho zapl a v pohodě, bez tmavýho fleku, ale na dotek hřeje víc než ostatní části monitoru, takže asi koupim novej, o té zvýšené spotřebě jak psal "Boss_1" jsem netušil že se to může dít. Jinak monitor je cca 7 let starej?

Mám 2 dotazy, pak se rozhodnu, případně se na něco ještě zeptam :D

1) Ten monitor bude na hry (výše jsem psal co mám teď + grafiku + case), rozlišení a Hz čím víc rozjedu, tím líp (ale min. full HD 60Hz) - nějaký doporučení? Koukal jsem nahoře na tu iiiyamu a BenQ, víc se mně líbí BenQ protože má lepší barvy, víc se mně líbí vzhledově a je to značka kterou jsem používal 7 let a iiyamu neznam vubec.....

2) Jak poznam, jestli koupit HDMI/DVI/jiné zapojení? K bedně dozadu mam špatnej přístup, ale jinak to asi nezjistim. A jaký zapojení je nejlepší?