Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejsou vidět sdílené síťové disky a soubory, chyba 7001

Nevím přesně po čem to bylo - aktualizoval jsem ovladače v notebooku a instaloval jsem Avast - ale objevila se mi mi v událostech chyba a v souvislosti s tím nejsou vidět sdílené síťové disky a soubory, nelze zapnout Sdílení souborů a tiskáren, nejde ručně zapnout služby Pracovní stanice a Prohledávání počítačů. V událostech je chyba 7001 s tímto obsahem:
Název protokolu:System
Zdroj: Service Control Manager
Datum: 11.12.2017 19:19:10
ID události: 7001
Kategorie úlohy:Není
Úroveň: Chyba
Klíčová slova: Klasické nastavení
Uživatel: Není k dispozici
Počítač: TOMASHEK-NB
Popis:
Služba Prohledávání počítačů závisí na službě Pracovní stanice, která neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Nepodařilo se zahájit závislou službu nebo skupinu.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Service Control Manager" Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}" EventSourceName="Service Control Manager" />
<EventID Qualifiers="49152">7001</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2017-12-11T18:19:10.268595700Z" />
<EventRecordID>129830</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="716" ThreadID="9628" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>TOMASHEK-NB</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data Name="param1">Prohledávání počítačů</Data>
<Data Name="param2">Pracovní stanice</Data>
<Data Name="param3">%%1068</Data>
</EventData>
</Event>

V jedné diskuzi vyřešil tazatel stejný problém tím, že odinstaloval Klienta sítě Mikrosoft a vše opravil v síťovém připokjení. To mi nepomohlo. Pomůže mi někdo to vyřešit ?

AcerAspire 8940G s W7HP SP1, GLAN Ethernet, RAM 8GB DDR3, 250 GB SSD.

ve vlastnostech služby "computer browser" se podívej, na čem je závislá.
avast nejspíš rozjebal nastavení firewallu, zkontroluj jak je nastavený, případně všechno povol.
a bod obnovení před instalaci té avastí sračky by mohl pomoct.

Avast jsem už odinstaloval. Bohužel, body obnovení mi dlouhodobě na tomto NB nejdou používat, vždy to napíše, že se to nezdařilo :-(
Ve vlastnostech služeb Pracovní stanice a Prohledávání počítačů jsem zjistil, že obojí je závislé na SMB 1. Když jsem chtěl ale v Programech W7 zapnout Podporu pro protokol SMB (jako to je např. zde ve W8),
[IMG]http://i66.tinypic.com/2hx9evs.jpg[/IMG]

tak to tam není.
Firewall jsem vypnul, ale problém trvá.
Díky moc, myslím, že touto cestou se dojde k vyřešení problému. .. až mi někdo poradí, jak tam ten protokol dostat :-(

"computer browser" havaruje kvůli nespuštění služby "lanmanworkstation"
vypsal bych si reg query... nebo se rovnou podíval do registrů na obsah klíče:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanworkstation\Linkage

...a všechny proměnné porovnal s jiným pc, jestli je tam vyjmenovaný i "NetbiosSmb"
je možné, že do nastavení zasáhnul dementní avast.

stejně tak bych v prohlížeči událostí hledal po zapnutí (protokoly windows -> systém -> čas nebo událost eventlog) chybu služby workstation:
co k tomu píše když nestartuje. a jestli má vůbec nastaveno automatické spuštění.

Nemalo by vadit, ze ti nejde SMBv1. Takych dobrych 15 rokov systemy podporuju SMBv2. Linux, dokonca aj Windows server 2002 obsahuje SMBv2. Tebe pravdepodobne nefunguje cele SMB, inak by si sa pripojil protokolom SMBv2.

víme: nepoužívat pro zálohu bitovou kopii.
místo toho mít pouze pro systém s aplikacemi vyhrazený oddíl, ten celý zálohovat do image (včetně bootsektoru). jsou na to vhodné softy pro backup/image.

něco jsem psal 17.12.2017 21:26, nevidím žádnou reakci, nemám co dodat.

Omlouvám se za nereakci, nějaxem zapomněl v tom předvánočním shonu reagovat.
Tady je obsah Linkage
[IMG]http://imgWorld.cz/nahledy3/pm9RHqfZs8.JPG[/IMG]
Proměnné s jiným NB porovnat nemohu, jelikož už mám jen NB s W10.
Tady je obsah parametrů Lanmanserveru, kde figuruje SMB
[IMG]http://imgWorld.cz/nahledy3/xcxgBRddv5.JPG[/IMG]
NetBiosSMB tam vyjmenovaný ani v LanmanServeru ani v LanmanWorkstation není.
V prohlížeči událostí to u píše k oběma službám tyto chyby
[IMG]http://imgWorld.cz/nahledy3/FvCXDyQEOP.JPG[/IMG]
[IMG]http://imgWorld.cz/nahledy3/2BjmxOXNhF.JPG[/IMG]
Obě služby mají nastaveno automatické spuštění.

Doporucujem sa na problem kuknut nejakym vhodnym nastrojom, ktory vidi ako komunikuje pocitac so serverom. Je na to vhodny sietovy analizator "Wireshark". Staci zaznamenat zaciatok komunikacie pripajania na zdielany objekt. Je tam vidiet vyjednavanie protokolov kde kazda strana oznami aky protokol moze pouzit. Na komunikaciu sa potom pouzije taky, protok, ktory je prienikom obidvoch stran. Inak povedane kazda strana musi mat v ponuke protokol, ktorym sa dohovori.
Zatial totiz nevieme nic o druhej strane (serveri). Nechapem preco sa snazis za kazdu cenu pouzit SMBv1.

Netrvám na SMB1.x, nikde v síti např. W XP nemám. Stačí mi klidně SMB2.x nebo 3.x. .. ale jak to doinstalovat do W7 ?
Můžeš mě nasměrovat, kde bych měl najít, jestli je NetBios over TCP/IP zapnutý ? Díky.