Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se po 2 vteřinách vypne.

Stalo se mi 2x za posledních 14 dní, že po stisknutí tlačítka napájení na PC se tento rozjel, ale po 2 vteřinách se vypnul.

Rozjely se větráky, ale vůbec se neaktivoval monitor (ledka LCD pořád v "oranžovém" stavu jako při vypnutém PC), nenajel ani výpis CMOS při bootu.

Při opětovném zapnutí PC naběhne normálně.

Čím to může být? Díky za reakce.

Ty 4 roky zase tak dlouhá doba není, ale na zkoušku bych resetoval CMOS a pak BIOS nastavil znovu jak potřebuješ. Jestli máš baterii po ruce, klidně ji vyměň. Hlavně, pokud PC vypínáš úplně od elektřiny. Ale taky mě toho moc nenapadá. Snad jedině odcházející zdroj nebo deska. Mrkni na kondenzátory, jestli jsou v pořádku.
Podobně se mně kdysi chovala deska MSI i Gigabyte, ale problém jsem vyřešil až flashnutím nového BIOSU.

Je to příliš "mladé" na odchod desky či zdroje, ale vyloučit to nelze.
Vidím spíše problém v el. připojení - zkontrolovat vypínač na zdroji/párkrát procvakat při odpojené el. síti, el. kabel ke zdroji odpojit-zapojit, pokud používáš "psa"(přepěťová ochrana) to samé, zkontrolovat zásuvku 220V zda pří provozu nehřeje a zda nejsou povolené dráty.

Tipnul bych vyfičený kondíky ve zdroji, zdroj nezvládne prvotní proudový náraz a vypne se. Obvykle se jedná o ty nejmenší elektrolyty, v ceně 3Kč. Oprava na půl hodiny od povolení prvního šroubku do utažení posledního šroubku.
Jelikož u tebe počítač jede hodně dlouho, tak bych se tomu po 4 letech nedivil.
Kdybys měl nutkání koupit novej zdroj, tak ten starej mi klidně pošli.

Nejraději bych byl, kdyby měl pravdu M-Pol :)

Zdroj se dá vyměnit (respektive zase si na to budu muset někoho zavolat..), se základovkou je to horší, jak by to systém (W7) přežil..

Zdá se, že se schyluje k dalšímu PC (ten má přes 4 roky), chtěl jsem ještě nějakou dobu vydržet… :-/