Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IPS nebo VA monitor?

Dobrý den, mám dotaz.
Chci si koupit nový monitor, mám ho čistě jen na hry. Mám už pár kousků vybraných, ale nevím, zda je lepší na hry IPS nebo VA panel. Už jsem si o tom i něco málo četl na internetu a rozdíly jsou podle mě minimální. Nicméně mě zajímá názor i tady.
Budu rád, když pomůžete, díky moc.

Vertikální úhly jsou obecný problém všech LCD panelů (nehledě na technologii). IPS a VA jsou na tom nejlíp, ale furt to není to pravé ořechové. Dnešní TN jsou celkem v pohodě, ale musí sokolík čučet z jednoho místa. VA má navíc tendenci "slévat" syté barvy. Pak si vyber ]:).

• Vedle sebe mam jak IPS tak TN, az na vertikalni pohled ma TN panel skoro stejny pozorovaci uhel jako IPS ze kterého pisu, az u vertikalniho se meni cerva v sedou a mizi barvy, ale to uz se musis prakticky postavit nad monitor :-).
* Pozorovaci uhly, barvy, kontrast se u panelu TN hodne zlepsily (ale stale je to TN)