Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chlazení grafiky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na takovou věc.
Poslední dobou mi začal počítač doslova hučet.
Zjistil jsem,že mi asi brzy odejde větráček na grafice (sapphire RX1600XT)
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli se vůbec dá sehnat a vyměnit jen ta chladící deska s ventilátorem.Případně jestli bych mohl větráček odpojit.
Počítač používám jen na stahování a vypalování.Omlouvám se za možná stupidní dotazy, ale to co je v tý bedně,tak tomu já vůbec nerozumím.Děkuju za pomoc.Karel
Změna předmětu, původně: Ch lazení grafiky (anarchist)

odpojovat ventilátor chladiče, to určitě ne, tím bys tuto grafiku prakticky okamžitě odpálil.

V zásadě máš dvě možnosti: buď si koupit nový chladič na grafiku (třeba i pasivní), který podporuje tvou grafiku (cena pár stovek), nebo si koupit grafiku novou (s ohledem na zaměření tvé práce bude stačit libovolná grafika za pár stokorun, opět doporučím pasivní chlazení)

Odpojovat větrák v žádném případě! Naopak jako já kontrolovat 1x za týden, 1x za měsíc vymontovat, otevřít, nalít olej, zavřít, namontovat. Zkuste ho vymontovat, odlepte z něj takovou tu nálepku, pak tam bude gumový špunt, otevřte ho, nalijte tam olej nebo naneste vazelínu, zavřete, špunt přelepte nálepkou, namontujte a přejděte ne do Windows, ale do BIOsu(GUI BIOSU není vůbec náročné, nebude se přehřívat v případě zadření, o čemž pochybuji). Kdyby hučel stejně, kupte nějakou starší GK (pro Vaši "pirátskou" práci stačí nějaká s 64 nebo 128MB paměti, GeForce9800GX2 by byla zbytečná :-D)

Moc děkuju všem za rady,zkoušel jsem vše vyčistit od prachu,to nepomohlo, nakonec jsem tedy dal na radu prostě ten větráček namazat a ono to k mému úžasu pomohlo.Sice nevím, jak dlouho to vydrží, ale počítač je opět nehlučný.
Díky moc.Snad to vydrží.Už to běží 24 hodin.

Už jsem koukal i na chladiče, ale moc tomu nerozumím.Bojím se nějaký koupit, aby tam šel.Jistě to takkhle dlouho nevydrží.
Šel by tam tenhle?
http://www.agen.cz/produkt/57452/ZALMAN-VF1000-LED- chladic-VGA.htm

S pozdravem Karel

Nevím přesně jak to vypadá ale prodává se takový minichladič s ventilátorem asi za 250kč a ten montuju na starší grafiky. Pokud nejde vyměnit jen zadřený ventilátor tak se většinou snažím nabastlit na kartu jiný ventilátor tak aby držel (uchytí se třeba na dva šroubky, přilepí se nebo se přitáhne stahovacíma páskama). Vyjde to do 200kč.

Výměna celého chladiče s ventilátorem /třeba za lepší model/ by znamenala nejspíš 500+kč což moc cenu u R1600xt nemá.

P.S. Nemáš to v záruce ?