Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chlazení grafiky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na takovou věc.
Poslední dobou mi začal počítač doslova hučet.
Zjistil jsem,že mi asi brzy odejde větráček na grafice (sapphire RX1600XT)
Tak jsem se chtěl zeptat, jestli se vůbec dá sehnat a vyměnit jen ta chladící deska s ventilátorem.Případně jestli bych mohl větráček odpojit.
Počítač používám jen na stahování a vypalování.Omlouvám se za možná stupidní dotazy, ale to co je v tý bedně,tak tomu já vůbec nerozumím.Děkuju za pomoc.Karel
Změna předmětu, původně: Ch lazení grafiky (anarchist)

Odpojovat větrák v žádném případě! Naopak jako já kontrolovat 1x za týden, 1x za měsíc vymontovat, otevřít, nalít olej, zavřít, namontovat. Zkuste ho vymontovat, odlepte z něj takovou tu nálepku, pak tam bude gumový špunt, otevřte ho, nalijte tam olej nebo naneste vazelínu, zavřete, špunt přelepte nálepkou, namontujte a přejděte ne do Windows, ale do BIOsu(GUI BIOSU není vůbec náročné, nebude se přehřívat v případě zadření, o čemž pochybuji). Kdyby hučel stejně, kupte nějakou starší GK (pro Vaši "pirátskou" práci stačí nějaká s 64 nebo 128MB paměti, GeForce9800GX2 by byla zbytečná :-D)