Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS Server

Ahoj :-)
Chtěl bych se jen zeptat... Uvažuji o koupi NAS serveru nejen kvůli záloze fotek a dokumentů, ale i kvůli sledování filmů na televizi. Teď ke sledování filmů používám počítač - lépe řečeno koukám na televizi na filmy které mám uložené v PC přes sdílenou složku. Na 4K filmy se koukat nedá, protože to nestíhá "stahovat" z té sdílené složky a film se seká.
Teď proč píšu...
Je nějaká možnost, abych si 4k film mohl takhle na domácí síti pustit bez toho aniž by se sekal? určitě je problém spíše v routeru než v PC. Jaký by na to byl nejlepší?
Pak ještě k tomu NAS serveru: určitě je možné mít přístup do disku i z jiné sítě (nejen z domova ale i z práce). Co je k tomu potřeba?? veřejná IP adresa?
předem děkuji za odpovědi

rychlost přenosu až 150Mbps

To je přes wifi.
Přes kabel tam protlačíš maximálně 100Mbps - pokud to všechna zařízení na cestě umí a nejsou použity špatné kabely.
Ale taky se může stát, že oficiálně to všechno bude umět, ale reálně to bude zvládat třeba jenom poloviční rychlost.

Přeber si to tak, že v ideálním (reálně naprosto nedosažitelném) případě se jedno zařízení připojí rychlostí max. 75Mbit/s. Dvě zařízení pak 37Mbit/s. Průběh je totiž takový: Zařízení A odešle paket. Router paket přijme a odešle ACK. Router vezme přišlý paket a odešle jej do zařízení B, to jej přijme a odešle ACK. A protože se jedná o CSMA/CA (tedy médium je sdíleno a vysílá vždy pouze jeden účastník), přenos jednoho paketu v rámci wifi generuje velký overhead, rezultující v rychlosti uvedené výše. Toto jsou reálně dosahované rychlosti, nikoli informace o tom, jaké rychlosti přenosu může dosáhnout wifi adaptér (a které jsou vidět na kartě vlastností).