Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dual band wifi

Prosím, Čo znamená dual band wifi? Vytvorí mi 2 odlišné siete? Čo ak pri konfigurácii nazvem ovidve siete rovnako ? Budú mať rovnaký názov ale budú aj rovnaké? Resp. Nie je to akoby som mal 2 wifi routre, či?

Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie.

Kvôli zariadeniam ku ktorým sa viem dostat len v rámci siete v ktorej sú pripojené..
Fajn že to tak ide nastaviť ale router som zbalil a objednal druhý pretože je slabší ako ten čo som mal predtým..
Ďakujem za pomoc.

Standardně (aspoň na home krabičkách) dáváš pro každé pásmo zvláštní SID (asi je můžeš nastavit na to samé).
Jestli to pak bude jedna síť nebo 2 sítě, záleží na možnostech routeru. Obvykle tam najdeš i síť pro hosty, která má svůj rozsah a můžeš ji pak na firewallu omezit, kam může

Dual-Band znamena pre wifi AP nieco ine ako pre wifi karty v pocitaci.
Pre AP to moze znamenat dve nezavisle siete,
Pre pocitac to znamena, ze si moze vybrat len jedno pasmo z dvoch moznych. Pocitac zatial nevie prijimat dve nezavisle siete na dvoch roznych pasmach s jednou dualbandovou kartou, teda ja o takom neviem.