Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké si vybrat Arduino?

Chtěl bych si koupit na hraní arduino. Po pravdě se mi nechce platit skoro sedm kil za originál když klony se prodávají za pár korun.
Bude třeba tohle z GME fungovat v pořádku s origo ovladačema a nebudou tam zakopaní psi?
https://www.gme.cz/klon-arduino-uno-r3-atmega328p-ch340-mini-usb#product-tabs
Aby mě to jako začátečníka neodradilo hned tím, že to nebude kompatibilní s návodama a tak.

Díky!

• Hodne kupuju pres Amazon primo KIT, v jednom byla tato kopie arduino pribalena (od vyrobce KUMAN) + - to fungovalo, ale sem tam se sam od sebe vypl ..
Samotné Arduino je paradní, delal jsem s nom jak na Windows 7, tak Windows 10, ktery ma i docela par zajímavých aplikaci pro Arduino primo ve Windos Store, navody jako Arduino IDE etc..

• Které my fungovalo sobre (klon) bylo ELEGOO Uno R3.
"Ukazka kit vyrobce" ELEGOO : https://www.elegoo.com/product/elegoo-uno-r3-project-complete-starter-kit/

[TiP] ~ Jak je na tom v Cr a dostupností pro Raspberry Pi ? Coz by byla vyborná alternativa za nízkou venu.
* Jinak ho pouzivam prevazne na Python jak C, tak je to s programovaním a kompabilitou na strane C bohuzel nevím.

Raspi mám, ale tam si hraju s jinejma věcma jako webový server, videotéka a přehrávání filmů.

Arduino chci spíš na hraní si, třeba bych si chtěl vytvořit teploměr co bude odesílat data do databáze a tak..

EDIT: No, prostě si to za ty dvě kila koupím a pak doplňky už z aliexpressu a podobně..

• Jasny, tu R3 vem, na tvoje pozadavky (zcela dostacujici ;-)
• Co jsem mel nak 4 druhy klonu, tak je to nastejny brdo, ale spatny vylozene nejsou, dela to co ma a voila neni co resi]..
*Ale to elegoo je supr, v KIT je i sonda na mereni telploty, vlhkosti, vzdalenosti, magnetu, pohybu atd, ty kit jsou vetsinou po nakych 30 HW castí, dokonce k tomu davaji 3 knizky z toho 2 v PDF s navody na projekty v c/python nakych 500 stran)