Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomůže low level format na oživení disku?

Mám disk Toshiba 2,5 1TB, u kterého jsem zjistil hodně přemapovaných sektorů. Už jsem ho vyměnil, ale chci se zeptat, jestli by šel ještě úspěšně použít třeba na zálohy. Jestli by pomohlo třeba low level zformátování, aby se stabilizovalo to co je ještě v pořádku a používala se nadále zbývající funkční část disku. Naběháno má celkem málo - cca 9000 hodin a 7000 startů. Jinak žádné další vady.

To mi v hospodě u piva asi řekne každý. Ale kdybych se zeptal automechanika, na co by to tipoval, třeba by mi řekl jestli a s jakou úspěšností se dá to auto přimět k životu.
Váhám stále nad tímtéž, nerad ztrácím čas a také netrpím potřebou objevovat dávno objevené.

ale chci se zeptat, jestli by šel ještě úspěšně použít třeba na zálohy.

Zalezi na to, co si predstavujes pod pojmom uspesna zaloha. Pouzivat na uchovanie cennych dat dojebany HDD nie je najlepsi napad.

Jestli by pomohlo třeba low level zformátování, aby se stabilizovalo

Ak je tych bad sektorov skutocne hodne a stale pribudaju dalsie, tak HDD stabilizujes jedine tak kladivom.

Pod pojmem úspěšná záloha si představuji to, že když na disk něco uložím, budu to z něj schopen v případě potřeby zase přečíst.
Jakým tempem přibývají nevím, nebylo to v mém počítači. Dostal se mi do ruky s tím, že je strašlivě pomalý. Ale je jich asi 16 tis. z celkových cca 2 mil, tj. téměř 1%.

Pravdepodobnost, ze to pomuze je tak 1%.

Disk je proste na vyhozeni. Osobne jsem byl v podobne situaci pred nedavnem, take mi bylo lito disk 2TB vyhodit, udelal jsem tedy jen klasicky format (ten dlouhy ve windows) a nasledne na disk nahral data od kterych mam zalohu a dal ho do supliku. Kdyby se nedej boze nekdy stalo, ze bych prisel o data i o jedinnou zalohu, tak furt budu mit sanci cast dat precist z tohoto vadneho disku, ale je nepravdepodobne,ze by z nej sly precist vsechny data.

LLF v ziadnom pripade nic neozivuje. LLF totizto dnes znamena nieco ine ako pred 30rokmi. LLF je obycajne formatovanie s kontrolou povrchu, takze ak mas premapovanych XY sektorov po LLF budes mat opat premapovanych XY + n, kde n bude 0 v najlepsom pripade.