Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux -> MySQL připojení

Zdravím, mám na CentOSu nainstalované MySQL na které se snažím připojit z jiného PC pomocí MySQL-Front a nedaří se. Pravděpodobně bude problém s firewallem ale nejsu zas takový profík na Linux.... Není tu někdo kdo by poradil ?

Na tom CentOSu spusť SQL příkaz:

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'password' WITH GRANT OPTION;
 FLUSH PRIVILEGES;

Pak najdi soubor my.cnf (měl by být někde v /etc/mysql) v něm řádek

bind-address = 127.0.0.1

zakomentuj takto

#bind-address = 127.0.0.1

Nakonec restartuj MySQL server.

Prvý krok ešte pred nastavením oprávnení pre MySQL je skontrolovať sieťovú konektivitu. MySQL počúva predvolene na porte 3306. Najjednoduchšie je použiť telnet (telnet ip_adresa port) - ak sa spojenie otvorí, tak potom treba upraviť nastavenia MySQL.

Ak sa spojenie neotvorí (čo je asi tento prípad, keďže píšete, že je to pravdepodobne spôsobené firewallom), tak treba upraviť nastavenia firewallu. Spojenia môže blokovať iptables, takže najjednoudchšie je zastaviť iptables (neviem z hlavy CentOS, ale bude to niečo na spôsob "service iptables stop" alebo "/etc/init.d/iptables stop"). Ak to pomôže, tak potom sa môžete pozrieť na to, ako sú tie pravidlá nastavené a povoliť komunikáciu na porte 3306.

Ak je medzi týmito počítačmi ešte nejaký iný sieťový prvok (router), firewall môže blokovať komunikáciu na ňom. Komunikácia tiež môže byť blokovaná na klientovi, ktorý sa pokúša pripojiť na server, takže to je ďalšia vec, ktorú treba skontrolovať.