Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obrázok s nekonečným rozmerom

Zdravím,

jak mohu vytvoriť obrázok ktorý by mal nekonečný jeden rozmer? Resp. neco ako když máte obrázok, v strede s nečím (napr text) a podklad je v každom stĺpci pixelov stejný, a opakuje sa do nekonečna od oboch koncov.

Napadlo ma ho len že strednú časť budem mať ako osobitný obrázok, podobne aj "krajné konce", ktoré by som opakovane (boolean v scripte) vkladal do webstránky (a možno ho budu chcieť použiť aj jinde), ale jde o to že by to nevytvorilo jeden súvislý obrázok a uživatel by vedel selectnuť, stiahnuť, a pod. iba jednotlivé časti.

(samorejme zobrazenie obrázka nebude nekonečné, podľa nejakého vplivu sa obrázok "usekne")

hele, to poznám ale to nieje to čo chci. S obrázkom by sa malo dať manipulovať ako kdyby skutočne nekonečný rozmer mal.

podľa nejakého vplyvu sa obrázok "usekne"

to by jediný možný vplyv bol rozmer okna prohlížeče ne?[to ne? neber ako otázku, odpoveď na ňu viem] (resp. to nieje nekonečný obrázok, ale široký tak jak je šírka okna prehliadača, to nechci).

Okrem toho hovorím že nechcem aby sa to chovalo ako viacero nesúvislých obrázkov.

A taktiež nebude používaný len v prehliadači, teda css to nerieši.

Hovorím o obrázku, ktorý bych mohl "unierzálne" použiť nejen vo webstránke ale v podstate "všade", ktorý by mal vlastnosť že jeden rozmer má "nekonečný", (chápu že to bežný formát jpg, png a pod. nevedia), chovorím ale o niečom čo když useri v nielen prehliadači na to kliknú a dajú stiahnuť aby to nestiahlo obrázok, ktorý má napr. 400x100px a ktorý sa opakuje pri zobrazovaní, ani obrázok ktorý má šírku podľa šírky prehliadača, ale šírku ktorá je useknutá určitým vplyvom (a ten je dynamický, teda jednou môže byť obrázok useklej už keď má rozmer x 20px, ale taktiež môže byť useklej když má rozmer x 3 miliony px. (reálne sa síce až tak "ďaleko" vpliv pohybovať nebude, ale principiálne..))
rozmery okna prehliadača, rozmery monitora, a neviem čo nemajú mať žiadny vpliv na rozmer x obrázka.
obrázok bude použitý nejen vo webstránke ale i "kade možne". To infinity by síce mohl obyť "kvázi" tým že ak viem že vpliv ktorý usekáva obrázok s najväčším rozmerom x, podľa toho rozmeru vytvorím obrázok, ovšem prijde mi to blbé riešenie lebo reálne bych načitával "príliš veľký obrázok", než kdybych ho v usekl z nekonečna, ktorý už v obrázku nesie informaci že rozmer x je nekonečný, opakujúci sa po..)

Tak aké sú reálne riešenia?

Ak fakt neexistuje abych mal obrázok s nekonečným rozmerom, tak mňa napadajú asi len riešenia:

vytvoriť pár desiatok tisícok stejných obrázkov akurát s tým že budú mať rozdielny rozmer x, a podľa podmienky (vplyv), bych určitý z nich použil (nekam načítal). Čož bych zrejme v každom použití musel osobitne tiež definovať podmienku. (to sa mi ale nechce veriť, že by neco šlo takto "kriplavo zložite")

vytvoriť obrázok s "maximálnym rozmerom x", (resp. fakt veľký obrázok), ktorý bych usekával, ale jeho veľkosť by bola stejná ako veľkosť ktorú má mať po aplikovaní "vplyvu" s najvätším rozmerom x? Zas bych tu ale mal veľké množstvo podmienok, ktoré bych musel v každom použití definovať osobitne. (to sa mi ale zas nechce veriť, že bych musel toľko vera operácií vykonať a toľko "megáčov, snaď i gigáčov" spotrebovať).

alebo dynamické generovanie.