Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno router - znížená rychlosť medzi notebookom a routerom

Dobrý,niekedy sa mi zníži rýchlosť medzi notebookom a routerom.Naposledy pred 3 dňami,cez ovládací panel-centrum sietí-stav wifi mi rýchlosť klesla na 5 Mb/s,samozrejme aj rýchlosť cez speedtest.net na 5Mb,normálne mávam 15 Mb,na 2 deň to vyskočilo na 72 Mb/s mám na mysli rýchlosť medzi notebookom a routerom,k routeru som pripojený len notebookom.

Změna předmětu, původně: router (host)

Chvilu to bolo ok znova to zblblo teraz mi ukazuje 11 Mb/s,nepomáha ani keď sa s notebookom priblížim k routeru na 2 metre.Skúšal som meniť aj kanály v routery,nepomáha.Router je cca 3 roky starý.cez ten inssider je len sused na tom istom kanály č.6 čo ja.Antivirák ani malwarebytes nič nenašli.Keď sa mi to stalo pred cca 3 dňami,tiež mi to kleslo na 11Mb/s,potom rano 72Mb/s tomu naozaj nerozumiem.Rozmýšľam to prepojiť káblom od routera k notebooku

Nastavenie na "auto" nepouzivaj. Budes musiet najst najvhodnejsi kanal rucne a to postupne od kanalu 1 az po kanal 13. Na kazdom kanali to nechaj aspon nejaku hodinu aby si vedel, ze to neblbne nahodne, ale je to pravidelne. Moze byt problem ak sused pouziva wifi nastavenu na sirku kanalu 40 MHz. Vtedy moze wifi blbnut na vacsine kanalov.

Měnit kanály "naslepo" není ta pravá vědecká metoda. Použij nějaký skener WiFi sítě. Pro mobilní telefony, tablety nebo PC je jich na webu k mání dost.
Uvidíš rozložení kanálů v okolí a můžeš ten svůj router posadit na nejméně rušené místo na pásmu. Dokonce není proti lidskosti, zvolit obsazený kanál, který má velmi slabý signál. Je to lepší, než sousedit s kanálem, který má silný signál...
Celá tato metoda má jednu nevýhodu v případě, že sousedi mají na routerech nastavenu volbu kanálů na "auto" a po každém restartu routeru jejich vysílání může být na jiném kanále.

P.S.
na př. routery od kabelovky UPC s oblibou používají kanály 1, 6 a 11 když jsou nastaveny na auto a navíc jim běží mimo domácí síť i Wi-Free

Správná odpověď je od Kilo.Viktora. Wifi totiž operuje na bezlicenčních frekvencích, a tedy rušit může milion dalších věcí, nejen to, co "vidíš" v inssideru. Chůvičky, bezdrátová televizní pojítka, apod., to vše využívá toto pásmo a může brutálně rušit, a přitom inssider bude vidět "prázdnou" frekvenci.

inssider je len sused na tom istom kanály č.6 čo ja

jestli nechytáš jeho wifi nějakým repeaterem, ale máš vlastní síť, pak vysílání obou na stejném kanálu je ten nejhorší případ.
není jasné o kolik je utlumený tvůj router přes zeď a nakolik tě ruší soused, to by ten inssider zobrazil, ale jsi líný sem dát screen nebo odkaz na nějaký imagehosting.
nastav si na routeru ručně kanál 1 nebo 11 (doporučuje se odstup o 5). pokud tajíš informace, víc s tím nenaděláš.