Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno !*Lag/ping Spikes*!??

Zdravím!
Potřeboval bych poradit od nějaké dobré duše, která se třeba s tímto problémem setkala a ráda by se podělila o možné řešení...

Popis problému:
Internet doma mám připojen - bezdrátové připojení (anténa/věž z boku paneláku>kabel do routeru> z routeru dva kabely do dvou stolních PC... - k routeru na WiFi napojeny pouze 2 mobilní telefony)
Ve hrách mám průměrný ping při chodu obou 2 počítačů průměrně kolem 25ms..bohužel dochází v různých časových intervalech k lagu...(ping z 25ms skočí až třeba na 999ms a během sekundy/dvou zase zpět). Tím pádem si spíš připadám, že koukám na fotogalerii, než že hraju hru. ISP mi poradil sledovat cmd (příkaz ping 192.168.1.1 -t) kde by se neměla hodnota zvyšovat přes 1ms...bohužel se tak neděje a občas to skočí i přes 1ms, max. jsem zatím zaregistroval 140ms viz.obrázek) ISP mi řekl něco ve stylu, že mi s tímto problémem nikdo nepomůže, prostě se mi k tomu nějak pořádně nevyjádřil a já jsem z toho zmatený a nevím co mám dělat...(na netu jsou tuny psaní ohledně ping spikes, ale žádný pořádný fix jsem nenašel)...snad se najde někdo kdo mi dokáže poradit...jsem už opravdu zoufalý...děkuji a krásní svátky!

cmd obrázky/výsledky:
https://postimg.org/gallery/p2f01al8/

co ti běží na pozadí za programy, které se montují do síťové komunikace? vykopat ven, včetně pochybných a neúčinných antivirových balíků.
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy)

na tajném routeru umravni všechny wifikrámy nastavením napevno:
- wireless security: wpa2 + aes
- wireless channel width: 20mhz

Děkuji za odpověď :)

K lagu dochází na obou pc zároveň ve stejný čas...
Adwcleaner - clear
v TCPView mi čas od času skočí zeleně a hned poté červeně svchost.exe UDP? ....+ chrome
Autoruns
logon> Fast Boot - červený
Scheduled Task> c:\windows\system32\gathernetworkinfo.vbs - červený
services> Žádný problém běží jen ty které jsou nezbytně nutné
+ napadá mě...je možný, že by v jednom z PC byl nějaký vir nebo něco takového, který by tyto potíže se sítí mohl způsobovat na obou PC zároveň ? Díky moc!

v TCPView mi čas od času skočí zeleně a hned poté červeně svchost.exe UDP

nejspíš aktualizace dokola zjišťují, jestli každých 5 minut nepřidal m$ novou. i když udp protokol může být i zapnutá synchronizace času z netu.

logon> Fast Boot - červený

to mi nedává smysl. to je přece nastavení biosu, nic takového se nemá spouštět. chtělo by to vidět přesný text toho příkazu s celou cestou, co to vlastně startuje.

Scheduled Task> c:\windows\system32\gathernetworkinfo.vbs - červený

nefunkční nesmysl. na výpis informací jakžtakž ujde, ale domácím uživatelům to stejně nic neřekne. navíc z toho ten skript dělá vadné závěry a tím pádem stejně neopraví příčinu. zakázal bych.

je možný, že by v jednom z PC byl nějaký vir nebo něco takového, který by tyto potíže se sítí mohl způsobovat na obou PC zároveň ?

ano, viry se skvěle šíří v lokální síti. ale čekal bych, že na to aspoň adwcleaner zareaguje. pokud nevedeš antivir, dá se stáhnout free malwarebytes.

když to dělá na obou pc najednou, můžou to být výpadky tajného routeru:
- když je dost starý, bude to odcházející napájecí adaptér.
- když je ještě starší, bude to géčkový křáp dobrý akorát na výměnu, ale to by poskytovatel hned navrhnul.
- když to začalo až po připojení mobilů, je to chybějícím nastavením wifi.

Norton Security navždy vykopat z pc a žádný podobný balík už nikdy neinstalovat. tyto av balíky jsou v lepším případě k ničemu, nebo rovnou škodlivější než vir.

řádek "fastboot" z autoruns stále neznám, u sebe nepoužívám os které to mají, nemám to podle čeho zkontrolovat.
typ routeru a jeho nastavení i po několikátém dotazu zůstává tajné, takže dál není co řešit.

MSI Fast boot bych neřešil...Router typ: TP-Link TL-WR841N

Status router:
LAN
MAC Address: C0-25-E9-E1-48-C8
IP Address: 192.168.0.1
Subnet Mask: 255.255.255.0

Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): PrimeNetM
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Channel: 5
MAC Address: C0-25-E9-E1-48-C8
WDS Status: Disable

WAN
MAC Address: C0-25-E9-E1-48-C9
IP Address: 192.168.1.250
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway:192.168.1.1
DNS Server: 192.168.1.1 , 0.0.0.0

2-anténový router "za pět stovek", dobrý když je nový. časem těm krámům mohou odcházet napájecí adaptéry, to se nejdřív projeví na wifi. ale to nedělá co desátý výpadek pingu, to je spíš nestabilní stav do resetu.

Channel Width: Automatic

takže nezměněno na pevnou hodnotu = špatně.
mobily pak dokola testují, jaké všechny připojovací režimy jejich router umí, jak děti ve školce.
wpa2(psk) + aes možná je, novější firmware tplinků tam default nenechává volitelnou hodnotu.

ten provider s gateway "192.168.1.1" je taky dáreček, ale to nastavení funguje.

šmejd od nortonu úspěšně vykopán z pc? (řečnická otázka, mě je to jedno, ty máš problém s připojením a místo toho živíš síťového parazita)

stabilita připojení jde ověřit přímo, bez routeru. dočasně si nastavit si na pc ve vlastnostech tcpip parametry:

IP Address: 192.168.1.250
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway:192.168.1.1
DNS Server: 8.8.8.8 + 8.8.4.4 (u malých poskytovatelů nedůvěřuju jejich dns)

(ale pokud má náhodou router na wan straně zvoleno dhcp, pak to tak nechat i u pc)
kdyby měli připojení vázané na mac adresu, třeba síťovky realtek umi změnit physical address: C025E9E148C9 (řetězec bez oddělovačů)

fleg-sk: takze rušenie wifi v dome nas teraz netrapi.

proto jen chcu uvést router do normalizovaného stavu, ať jeho wifi část nadměrně neřeší něco co nemá.

No takhle jestli to pomůže mám internet stále od obou providerů zkusil jsem jeden PC napojit na starého ISP, druhý na nového ISP potíže jsou stejný akorát už nejsou ve stejném intervalu...takže buď hledat něco co mají tyto rozdílné počítače společného...Norton jdu vykopat (ten mají společný)... a nebo nevím...jdu zkusit to co jste mi poradil ohledně toho nastavení, Díky

*Dodatek*
Potíže začaly až po přestěhování do města na sídliště...měnil jsem už 3 providery...1 ISP moc zarušená síť nedotáhl mi sem signál...poslední 2 tento popsaný problém...jsem s tím naprosto bezradný...ten problém musel nějak vzniknout nic není jen tak...bohužel mi dochází nápady...všechny zařízení měněny poslední co zbývá vyměnit kabely do obou PC ale to mi přijde blbost, aby při poruše jednoho kabelu docházelo k lagům na obou PC...

Ak ma wifi zaruseny signal tak to robi lagy a nikto s tym nic nespravi kym neodstrani rusenie.
Ak to robi lagy uz ked pingas svoj domaci router, tak mas zarusene najskor to domace wifi. Na to ti ovsem kazdy ISP serka aby opravoval tvoju domacu wifi. To nieje jeho povinnost. Svoju domacu wifi si musis opravit sam.

Dobrá...po Vánocích budu zase mluvit s ISP...zítra zkusím prostě připojit jedno PC bez routeru na přímo a uvidím...bohužel v lokaci, kde bydlím to není vůbec jednoduchý ohledně internetu...u mě v paneláku je problém s přístupem na střechu (ale asi seru na důchodce v paneláku, kteří jsou proti a zkusím to nějak pořešit ohledně pevného připojení, optika) Děkuji za odpověď :)

Doporucujem skontrolovat ci tvoja domaca siet nerobi lagy az potom otravovat ISP. Vsetko co mas pripojene k routru vypni a zapoj na neho pocitac s Linuxom pomocou LAN kabla. V linuxe si pusti ping tak ako ti to povedal ISP a nechaj ho bezat 24 hod. Ak pocas tej doby namerias obcasny ping 999ms, je vhodne kontaktovat ISP nech to da do poriadku. Ten Linux je dolezity, takto to totiz meraju aj technici od ISP, pretoze na Linux sa da spolahnut. Ak potrebujes pre Linux ping, ktory zaznamenava ping sucasne aj do suboru, tak daj vediet. Mozem ti ho poslat.