Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s JavaScriptem

Zdravim mám v umyslu dát tento script na stránku, ale chtěl bych tam mít 2 stejné druhý by byl s jinými udaji (první by začínal treba 1. - 3. kolo | a druhý 4. - 5.kolo ) jde o to, že jakmile kliknu v prním - najede mi to na text, na který se mám dostat až pomocí druhého, proste se navzajem prebijeji. Moc tomu nerozumim, ale musi se to asi rozdelit tridami ?? zde je 1. script : (druhy je stejny ale se zmenamy jak jsem uz psal);-)

<!-- ArticlePartsCombo BEGIN -->
<SCRIPT TYPE="text/javascript" LANGUAGE="JavaScript">
<!--
function parts(obj){
var _parts = new Array();
_parts[0]='#1.kolo'
_parts[1]='#2.kolo'
_ parts[2]='#3.kolo'

window.location=_parts[obj.selectedIndex]
}
// -->
</SCRIPT>
<table border=0 cellspacing=0 cellpadding=0 class="casti" width=30%>
<tr><th><font size="2pt" face="arial,helvetica,sans-serif">Zvolte kolo</font></th><td><select onchange="parts(this)">
<option value=82140B7D003641DBC1256F4C00352632>1. kolo</option>
<option>2. kolo</option><option>3. kolo</option></select></td><td class="button recommend">

Možností je viacero:
- najjednoduchšie: Spravíš si druhú upravenú funkciu parts2, ktorú budeš volať v onchange toho druhého prvku select.

- univerzálne: Každému prvku option nastavíš value na tú hodnotu, kam chceš, aby to skočilo. Telo funkcie parts potom bude pozostávať potom iba z jedného riadku:

location.href = obj.options[obj.selectedIndex].value

- stručne: Telo funkcie parts bude vyzerať takto:

location.href = "#" + (obj.selectedIndex + 1) + ".kolo"

Poznámky pod čiarou:
- identifikátor (1.kolo a pod.) nesmie začínať číslicou
- atribút language elementu script môžeš vynechať
- schovávanie obsahu elementu script do komentára je zbytočné
- skús použiť CSS, výrazne sa tým zjednoduší tvoj HTML kód