Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XXAMP - problém s pripojením k databázi MySQL

Dobrý večer, nainštaloval som si XXAMP do svojho notebooku, a keď som si vytvoril php script, kde som vložil tento kód:

<?php
$databaza = mysql_connect('localhost', "root", "");
mysql_select_db(databaza_pre_web, $databaza);

$meno = $_POST['meno'];
$email = $_POST['email'];

mysql_query("INSERT INTO tabulka(meno,email) VALUES('$meno','$email')");
?>

tak mi to napíše "Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in C:\xampp\htdocs\test\zapis.php:2 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\test\zapis.php on line 2".

Ale keď to hodím na svoj VPS, tak všetko ide tak ako má.

Změna předmětu, původně: XXAMP problém (host)

Protože od PHP 7 je rozšíření mysql chcíplé a rozšíření mysql teď používá tak akorát pár posledních zabržděných idiotů.
Takže na xampu máš nějakou sedmičkovou verzi a na VPS nějakou starou pětkovou.
Přejdi na rozšíření mysqli nebo pdo. Já osobně používám pdo. Ale pokud jsi blbej, tak pro tebe bude asi jednodušší přejít na mysqli.