Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios nezdetekuje nový Hdd

Zdravím.

Pred rokom som kúpil HDD. Western Digital Blue WD10EZEX 1TB.Za desať minút bol sformátovaný,rozdelený všetko OK..
Potrebujem poradiť prečo bios nezdetekuje nový dnes kúpený (rozbalený) HDD .Presne ten istý typ.
Pripojím ho samotný idem do biosu a nieje zdetekovaný.Tak isto ak ho zapojím spolu so systémom či už XP alebo W7- nič.
SATA kable,napájanie skontrolované,niekolko krát prehodené kvôli istote.
Po zapnuti pc disk pracuje (cvrliká) stále jednu a tú istú "pesničku"dokola.Príde mi to tak ako keby mal snahu sa pripojiť ale doska ho odmieta.No neviem je to len moja úvaha.Bios nastavený na IDE native.
Ale je tu ešte jedna vec.Pri spustení W7 systém nabehne v poriadku ale disk v správcovi diskov nieje.Ani tam nemôže byť keď ho nezdetekuje bios.Ale pri spustení XP prof.SP3 system začne nabiehať a pri prechode tých troch modrých guliek obrazovka vypadne
nabehne modrá asi na desatinu sekundy a -reštart.A stále dokola.Ak odpojím nový hardisk system XP nabehne bez problémov.
Neviem prečo zapojením nového HDD je zablokované spustenie XP.

dnes kúpený (rozbalený) HDD

Třeba je vadný,když byl rozbalený,tj.asi vrácený.Prodejce to možná ani nekontroloval a prodal ho znova.Zkus ho připojit do jiného PC nebo se na něj podívat z nějakého RescueCD nebo Live Linuxu.Jinak asi taky vrátit nebo reklamovat.

To asi nepomůže,disky musí jít připojit rovnou.Zvláště když ten samý už máš.Já mám stejné disky WD 1TB i 2TB koupené letos a připojuji je do desky staré asi 7 let.Nikdy žádný problém.Ještě bych zkusil ho zapojit(vyměnit) místo současného disku a kouknout na něj třeba z instalačního CD/DVD s Windows nebo nějakého bootCD.Když bude vidět,můžeš ho hned i rozdělit a naformátovat.

zkusit disk připojit k jinému pc, jak se tam chová.
nebo odpoj všechny disky, nech jen nový, jestli naběhne.

pomalý start xp:
jejich disk by musel býr na prvním místě. stačí nastavení v biosu, ale pro jistotu je lepší i fyzicky - ať při přidání disku bios něco nezmění podle sebe.

vypadá to, jako by ten nový disk už měl nějaké "smart" chyby.

na to se snad ptát nepotřebuješ.
musí být při tom vypnutý zdroj nebo odpojená šňůra.
ale to se nedělá jen vyjmutím baterky, ale ještě musíš zkratknout kontakty v její patici.
jednoduššeji bez vytahování baterky jen přestavením jumperu "cmos reset" na desce a zase zpět.

Takže disk posielam na reklamáciu ,pretože ani bios na druhom pc ho nezdetekoval.

Pred hodinou som kúpil Seagate 1TB.WD nemali.Aleto už nevadí.V biose bol zdetekovaný, spustený so systémom,zformátovaný,rozdelený a v poriadku! To všetko trvalo štyri a pol minúty.
Ešte by som chcel vedieť rozdiel medzi diskom "aktívnym" a diskom "v poriadku".
Ď.