Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto posílání smajlíků v sms a nastavení zpráv

Ahoj, jak máte prosím nastavené sms v mobilu? Mám abeceda gms, ale nejdou mi poslat smajlíky, příjemci se objeví jako například dva otazníky a podobně. Když nastavím zprávy na automaticky, tak se příjemci smajlík ukáže. Nevadí na nic, že to mám nastavený takhle? Jaký je mezi tím prosím rozdíl? Mám samsung galaxy s7. A ještě se chci zeptat, když mi klávesnice píše rovnou háčky a čárky, tak se ubírají znaky? Na displeji nemám kolik mi zbývá znaků. Díky

Toto je specifická záležitost aplikace, která sms odesílá.

Každý uživatel mobilu by se měl důkladně seznámit s tím, jak se jeho mobil chová při odesílání sms,
už jen kvůli případným poplatkům!

Jestliže mi nic neuniklo, mobil (aplikace) se může chovat v zásadě třemi způsoby:

- U sms zpráv automaticky odebírá diakritiku (maximum 160 znaků/zpráva, žádné grafické smailíky)
nebo
- U sms zpráv s diakritikou je automaticky převádí na UTF-8 kódované zprávy (maximum 70 znaků zpráva+možnost smailíků grafických)
nebo
- Delší sms zprávy automaticky převádí na jednu MMS zprávu

Z výše uvedeného vyplývá, že to, jak se chová aplikace (mobil) při odesílání pocítí výrazně nejen příjemce, ale i případně my na peněžence.

Proto mám nějaké rady.
Nejhorší varianta v česku je, když se delší sms automaticky převádějí na MMS, protože tato data jsou automaticky zpoplatněna i u "neomezených" tarifů.
Takže první kroky, které při nastavování telefonu uživatel dělá by měly logicky vést do aplikace sms a tam se do nastavení podívat, jaké volby konkrétní aplikace
nabízí a které nám vyhovují. Ne všechny aplikace jsou dostatečně propracované, aby nám umožnily nastavit požadované chování (a to i ty v základu).

Existuje fígl, a to napsat zprávu s diakritikou a smailíky rovnou sám sobě na vlastní číslo. V detailech přijaté zprávy následně prověřit, jak
se přijatá zpráva chová.

Zpráva složená z více zpráv se už automaticky umí logicky tvářit, jako jedna u všech dnešních aplikací (snad).

Já si vystačím s Message Classic (pro android), která je velmi jednoduchá a umožňuje
v základu jednoduše nastavit vše, co vyhovuje. Volba auto-retrive převádí zprávy mezi základním a rozšířeným UTF-8 kódováním.
Pokud člověk přidá do zprávy přílohu nebo část subject, převede se na MMS.
Akorát je v angličtině rozhraní, což může někomu vadit.

Dobry den. Mam novy samsung galaxy note s10+ a od zacatku stejny problem.googlila jsem a nasla spoustu komentaru od panu co se zrejmne zajimaji o telefony..ale mezi nimi ani jedna smysluplna..spis zadna odpoved..jen kecy...
Takze moc dekuji slecne..ostatni asi ani nepochopili otazku.
Ja osobne nerada ztracim cas a na jasnou otazku ocekavam v kolonce odpovefet odpoved..kdyz ji panove nevi..je lepsi neodpovidat...
Takze jeste jednou dekuji