Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracujete na monitoru 21:9 ?

Pracuje prosím někdo na monitoru 21:9, případně na prohnutém monitoru? Nehraji hry, ale zaujala mě šířka, kdy můžu vedle sebe postavit 3 wordy, případně otevřít prohlížeč nebo jiná okna a pracovat. Jak se pracuje? Nevadí periferní vidění, nepřekáží ? Nemusíte kroutit hlavou, a bolí potom za krkem? Hodí se široký monitor ne celodenní práci? Nebo je vhodnější koupit dva menší monitory a postavit k sobě?

• Ano 21:9 pouzivam (LG "29") misto 2x monitor, rozdeleni obrazovek|oken je reseno spise pred SW (dle monitoru) jako "OnScreen Control"/Screen Split.

- OSControl na stahnuti/vyzkouseni : <<ZDE>>
*Ilustracni obazek OnScrennControl.
[80755-ssplit-png]
• Pouzivam ho jako i jako herni, zvykl jsem si za necely den, jiny uz bych na své uziti urcite nechtel a ted se mi chybi na ostatnich monitorech misto, opravdu mohu doporucit ;-) (samozrejme kazdy ma své preference)
* Kuprikladu v situaci tvorby videa, grafiky nebo zvukové stopy (vyborny na vyvojarsky SW typu Visual Studio, Photoshop, Unity 3D a spoustu dalsich) na 21:9, 2x monitor moc nenahradi, kde na 21:9 je IMHO prace o hodne pohodlnejsi, kde 'VIDEO', nebo 'AUDIO' stopa vleze pohodle pres celou sirku obrazovky ..

• V hrani her "21:9" nabidne i lepsi FOV nebo rozhled o proti klasickym formatum (vidis toho na obrazovce vic).
* To samé pro VIDEO snimky, hodne filmu je ve formatu 21:9, kde i sledovani filmu problém.

• Ukazka 21:9 ve hre "Fallout 4" :
* V MPlayer hrach toho vidis prakticky vic, jako BF1, vyborne sa na 21:9 hraje i treba takovy Wow, nebo Fallout, Dota etc :
[80756-fallout-4-wscreen-png]

[TiP] ~ Zakladni model "21:9" bych ti vrele doporucil vyrobce LG, kde jejich zakladni model (s rozlisenim 2560x1080p) se da koupit okolo 6.000KC : https://www.alza.cz/29-lg-29um59a-ultrawide-d5147677.htm?o=1
* Vysi modely maji treba technologii FreeSync, MLB, DPort a podobne, doplaceni zalezi na tvych portebach, IPS panel zustava prakticky ten samy ..

1080p u 21:9 ("29" 2560@1080p) je to same jak mit 1080p na "24", nic coby nestacilo..
* Jestli pracujes na delku, tak 21:9 "29" asi nezkoupis (koupis "34" -> 3440x1440) , 21:9 je predevsim na Split nebo video editor kde je podstatnejsi mit delku.

1080p je furt 1080p, ať už je úhlopříčka jakákoliv. Na hry a filmy to možná stačí, ale třeba na programování, tabulky v Excelu, prohlížení internetu je to IMHOj málo. Kdo jednou zkusil víc pixelů na výšku, těžko by se vracel zpět.

Měl jsem jednu dobu (než se rozbil) 30" HP (2560x1600), ideální rozlišení.

Souhlas, mam 1200px (1920x1200) a kdybych si ted kupoval monitor, tak bych zvolil 1440px (2560x1440). Nicmene doufam, ze soucasny monitor jeste mnoho let vydrzi, takze zlepseni vysky monitoru neni pro me aktualni, urcite bych ale nechtel mene.