Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS/2 to USB

[b]Takže mám problém s tým že vzadu mám iba 6 USB vstupov a jeden musím využiť pre externý HDD tak som kúpil 2x prevodník PS/2 to USB viz ODKAZ, akurát oba sú čierne. Keď ich strčím do PS/2 portu a pripojím usb myš tak tá vôbec nemá energiu ani nezasvieti to isté klávesnica neviete v čom by mohol byť problém. Niekde to treba prednastaviť?

Existuji mysi, ktere podporuji jak USB tak PS/2 pripojeni a to tak, ze na kabelu je USB a je k tomu prilozen onen prevodnik z obrazku. Pro klavesnice plati to same.

Ovsem pokud ma mys podporu pouze USB (naprosta vetsina USB mysi), tak ten prevodnik fungovat samozrejme nebude.

Pokud ti vzadu nedostacuje 6 USB vstupu ::), tak jedine koupit ten uz zmineny USB hub pro jeste vice vstupu.

Edit:

Zjisti, jestli nemas at uz USB3 (prvni odkaz) nebo USB2 (druhy odkaz) porty volne na zakladni desce, potom se na ne da pripojit nasledujici:

https://www.czc.cz/akasa-ak-cbub17-40b-usb-3-0-pci-zaslepka/120686/produkt

https://www.alza.cz/usb-bracket-se-2-konektory-ze-zakladni-desky-d551125.htm

Rád bych doplnil, že zde dochází ke zmatení pojmů: Nejedná se o převodník, ale redukci. Převodníkem se rozumí něco, co obsahuje elektroniku a mění signál, kdežto redukce jsou jenom konektory a dráty.
Právě tento diskutovaný případ je přímo učebnicovou ukázkou toho, proč tyto dva pojmy nezaměňovat.